“Відхилено всі 13 постанов!”: Рада розблокувала підписання найскандальнішого закону. Уже з липня 2021 року!

Жодна із запропонованих постанов про скасування ринку землі не набрала необхідної кількості голосів

Верховна Рада відхилила всі 13 постанов про скасування законопроекту про ринок землі. Жоден із запропонованих документів не набрав необхідної кількості голосів.

10 з них подали представники фракції “Батьківщина”.

До розгляду цих постанов спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не мав права підписувати законопроект.

Сам законопроект Рада прийняла на позачерговому засіданні з 30 на 31 березня. Згідно з документом, з 1 липня 2021 року землю можуть купляти виключно фізособи-громадяни України. При цьому обсяги концентрації на одну фізособу не повинні перевищувати 100 гектар.

З 1 січня 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати юридичні особи (зареєстровані в Україні і учасники яких громадяни України), розмір концентрації – до 10 тис. га.

Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам з іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

Чтайте також:  70 українських заробітчан пропали дорогою до роботодавця у Польщі

Також закон доручає Кабміну в шестимісячний строк з дня опублікування розробити і затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юросіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.