Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що в Україні не запровадять локдаун на великодні й травневі свята.
Водночас фахівці МОЗ із представниками місцевої влади та церковниками намагаються “достукатися до всіх” й унеможливити великі скупчення людей, щоб запобігти спалаху COVID-19 після затяжних вихідних. Про це він сказав в ефірі “Сніданку з 1+1” (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
“У нас спостерігається стабілізація захворюваності. Травневі та великодні свята – масова міграція людей, будуть святкування у храмах. Ключове питання – як достукатися до всіх, що ми перебуваємо в пандемії й що дотримання карантинних норм необхідно”, – зазначив Ляшко.
За його словами, цього тижня відбудеться загальна зустріч голови уряду зі Всеукраїнською радою церков, де додатково буде пропрацьовано алгоритми для проведення служб у храмах відповідно до протиепідемічних норм. Загалом тривають переговори з представниками церков для того, щоб святкування Великодня зробити максимально безпечним у цьому році.
Також санлікар підкреслив, що виходом може стати зменшення кількості святкових літургій, а літнім людям і тим, у кого є хронічні захворювання, у МОЗ рекомендують взагалі не входити всередину храму.
“І, якщо є можливість, нехай хтось один із домогосподарства піде святити паску. Локдаун нині не планується на травневі свята”, – наголосив Ляшко.
Водночас в уряді звітують, що адаптивний карантин і локдаун у деяких регіонах дає результати: кількість нових хворих скоротилася, декілька областей готуються до виходу з “червоної” зони.
Додамо: митрополит РПЦ в Україні (УПЦ МП), скандальний настоятель Києво-Печерської Лаври Павло (Лебідь) 19 квітня відсвяткував 60-річчя з порушенням карантинних норм.
раніше очільник МОЗ Максим Степанов запевнив, що в Україні не мають наміру вводити нові карантинні обмеження на Великдень і травневі свята.
А згодом попередив, що у міністерстві прогнозують зростання кількості хворих на коронавірус через два-три тижні після великодніх свят. Хоча рівень майбутнього можливого погіршення ситуації не називають.