Bloomberg дізнався, про що говорив Путін з виробниками нафти та міністрами перед розривом угоди з ОПЕК

Кремль був готовий пожертвувати угодою з Саудівською Аравією, тільки щоб нашкодити США

За кілька днів до доленосної зустрічі ОПЕК+ президент РФ Владімір Путін зібрав міністрів та керівництво нафтових компанії країни на зібрання. Розмова, як повідомляє Bloomberg, була сконцентрована на тому, щоб шкоду від падіння попиту на нафту понесли американські виробники.

Попередня угода ОПЕК+ допомогла американській сланцевій промисловості, що все більше злило Росію. Домовленість давала адміністрації Трампа можливість використовувати енергетику в якості політичного та економічного інструменту.

Кремль вирішив пожертвувати ОПЕК+, щоб зупинити американських виробників та покарати США за зупинку реалізації російського проекту «Північний потік – 2», сказав Олександр Динкін, президент Інституту світової економіки та міжнародних відносин в Москві.

«Звичайно, розчаровувати Саудівську Аравію може бути ризиковано, але на даний момент це стратегія РФ – гнучка геометрія інтересів», – додав він.

Чтайте також:  Путін боїться визнати свою поразку у війні з Україною - ISW

Угода ОПЕК+ ніколи не користувалась популярністю серед представників російської нафтової промисловості, яким не подобалось необхідність стримувати інвестиції в нові та потенційно прибуткові проекти. Кремль також був розчарований альянсом з Ер-Ріядом, оскільки він не приніс великих інвестицій Саудівської Аравії в Росії. Протягом кількох останніх місяців, міністр енергетики РФ Олександр Новак та його команда говорили саудівським чиновникам, що їм подобається бути в альянсі ОПЕК+, але вони не хочуть скорочення нафтодобування.

Коли на початку лютого коронавірус скоротив попит на нафту в Китаї на 20%, Саудівська Аравія намагалась переконати Новака у тому, що варто скликати дострокове засідання ОПЕК+ у відповідь на скорочення поставок. Російський міністр сказав ні. Король Саудівської Аравії та Путін мали щодо цього телефонну розмову, однак і це не допомогло.

На тлі поширення коронавірусу аналітики прогнозують найгірший рік для попиту на нафту з часів світової фінансової кризи. Саудівська Аравія все ще сподівається, що Москва піде на контакт під час наступної зустрічі альянсу, запланованої на березень.

Чтайте також:  Курс валют на 28 липня: скільки коштують долар і євро

Нагадаємо: у минулу п’ятницю ОПЕК і Росія, не зумівши домовитися про нове скорочення видобутку нафти, розірвали угоду, яка підтримувала ціни з 2016 року.

Це, як вважають аналітики, може стати кінцем альянсу між Саудівською Аравією та РФ.

Ціни на нафту на азійських ринках у зв’язку із провалом угоди ОПЕК+ обвалилася більш ніж на 31% на початку торгів у понеділок.