ВООЗ: одночасно розробляються 70 вакцин від коронавірусу, з них 3 вже тестують

Фармацевтам навіть дозволено пропустити багаторічні випробування на тваринах і перейти до людей

Науковці в галузі охорони здоровʼя намагаються створити вакцину проти коронавірусу COVID-19, і процес іде значно швидше, ніж у звичайних умовах. Станом на сьогодні в розробці перебувають 70 видів вакцин, при цьому три з них вже тестуються на людях, пише Bloomberg з посиланням на інформацію Всесвітньої організації охорони здоровʼя.

За даними ВООЗ, найбільші перспективи має експериментальна вакцина, розроблена гонконзькою компанією CanSino Biologics і Пекінським інститутом біотехнології. Дві інші вакцини, розроблені американськими фармацевтами з компаній Moderna і Inovio Pharmaceuticals, також вже проходять випробування на людях.

Вчені докладають зусиль, щоб отримати готову до застосуванняч вакцину набагато швидшими темпами, ніж це відбувається зазвичай. Як пише видання, стримати і придушити поширення коронавірусу COVID-19 методами одного лише карантину здається неможливим.

Чтайте також:  Молоду українку у Польщі викрала банда наркоторговців (фото)

Якщо на створення вакцини зазвичай потрібні 10-15 років, то зараз науковці сподіваються безпрецедентно скоротити цей час до одного року.

ВООЗ інформує, що в процес створення вакцини і ліків проти коронавірусу залучені медичні розробники по всьому світу, починаючи з фармацевтичних гігантів, таких як Pfizer і Sanofi, до малих і середніх підприємств.

При цьому фармацевтам дозволено приступити до випробувань на людях, пропустивши роки випробувань на тваринах, як це було б при розробці вакцин в звичайних умовах.

Нагадаємо, у ВООЗ заявили, що коронавірус ще довго «переслідуватиме людство», і що зупинити коронавірус вдасться тільки після того, як буде розроблено вакцину.