США озброюють Польщу новою диво-зброєю проти танків Путіна – Bild

«Джавеліни» раніше вже постачалися українській армії

Німецьке видання Bild повідомляє, що США озброюють Польщу найнебезпечнішим протитанковим озброєнням у світі – ПТРК FGM-148 Javelin, для того щоб відбити можливу агресію з боку Росії.

Як зазначає видання, особливість даного ракетного комплексу полягає в тому, що його може переносити один боєць, здійснюючи постріл з положення сидячи.

За словами військових експертів, ракети Javelin здатні завдати проблем навіть найсучаснішим російським танкам, таким як «Армата».

Javelin здатний вражати броньовані цілі й бункери на відстані до 2 км – в будь-яких погодних умовах і вночі.

За інформацією Bild, Польща проводить масове переозброєння своєї армії, яке, в тому числі, обумовлено побоюваннями з приводу російської агресії.

На даний момент польська армія переважно оснащена застарілою технікою ще радянських часів. Тепер же американські концерни постачають Польщі новітні зразки озброєнь: до угоди щодо Javelin Польща також укладала договори на поставку 32 винищувачів F-35, 2 ЗРК Patriot, 20 РСЗВ HIMARS, а також ракет малої дальності ATACMS, вертольотів Black Hawk і дронів Blackjack.

Чтайте також:  З глибоким сумом повідомляємо, що в Польщі загинув наш молодий земляк Олег Льовшин. Просимо щирої молитви за вічний спокій

Зазначається, що раніше США постачали комплекси Javelin Україні, а також Грузії та прибалтійським країнам.

Нагадаємо, під час візиту в Україну держсекретаря США Зеленський і Помпео обговорили закупівлю Україною Javelin у Сполучених Штатів.