Нове звернення Зеленського

Володимир Зеленський 14 квітня записав вже звичне для українців звернення. У ньому, як і завжди, йшлося про карантинні обмеження, ситуацію з медичним забезпеченням і про те, як влада збирається подолати кризу. 

Про що говорив Зеленський у зверненні:

Розпочав своє відеозвернення Зеленський інформацією про пожежі у Чорнобильській зоні. 13 квітня були подолані 6 осередків вогню, загрози для критичних об’єктів та ЧАЕС немає. За словами президента, так само нема відкритого вогню у зоні відчуження.

Він додав, що Нацполіція вже затримала причетних до пожежі. Вони будуть суворо покарані. Президент також рекомендував тим, хто досі не зрозумів, чому не можна палити сухе листя та траву, подивитися на наслідки пожежі в Чорнобилі.

Усіх громадян закликаю не піддаватися паніці. Ми всі добре пам’ятаємо уроки 26 квітня 1986 року. Ніхто не буде приховувати від вас правду. Наразі правда в тому, що ситуація контрольована, радіаційний фон у столиці та області – у нормі. Звісно, ми відзначаємо сприяння природи, але ми не маємо права забути про людей, які 10 днів гасили пожежу,– наголосив Зеленський.

Чтайте також:  "Нафтогаз" продав дизпаливо з премією 41 дол./т до ціни в Роттердамі

Щодо боротьби з коронавірусом. Президент сказав, що цими днями Україна чекає на прибуття 3 літаків, які продовжать доставляти засоби індивідуального захисту та медобладнання. Наступного тижня заплановане прибуття 8 літаків у “Бориспіль” з цілими вантажами.

Подяка міжнародним партнерам. Зеленський окремо висловив слова вдячності країнам, які допомагають Україні боротися з COVID-19. Зокрема, – Китаю, ОАЕ та іншим державам. Зеленський уточнив, що Україна, зі свого боку, теж допомагає та готова допомогти своїм партнерам.
Про роботу парламенту. Подякував Зеленський і парламенту. Зокрема, – за прийняття змін до державного бюджету.
“Ми змогли внести необхідні зміни для підтримки наших медиків, пенсіонерів, малозабезпечених людей, бізнесменів, людей, які втратили роботу. Впевнений, громадяни оцінять дії депутатів, що стали на бік народу”– зауважив Зеленський.

Тестування на COVID-19. Зеленський зауважив, що Україна нарощує кількість тестувань на коронавірус.

Чтайте також:  "Безкоштовні смартфони для пенсіонерів": президент анонсував запуск нової державної програми

Наразі кількість щоденних тестувань на коронавірус збільшена втричі. Це дуже важливо, адже своєчасне виявлення інфекції запобігає її розповсюдженню та рятує життя українців,– наголосив глава держави.

Зеленський нагадав українцям, як діяти, якщо вони виявили в себе ознаки коронавірусу. Треба відразу ж зателефонувати сімейному лікарю або у швидку допомогу. “Захворіти на коронавірус не соромно, не думайте, що воно якось само обійдеться. Звертайтеся до лікаря!”– додав президент.