Міністерство цифрової трансформації пропонує внести в прожитковий мінімум вартість послуг мобільного зв’язку та інтернету. Про це Мінціфри інформує в Facebook.
На сьогодні мобільний зв’язок і доступ до інтернету стали базовими потребами людини.
“Набір продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, достатній для забезпечення нормального функціонування організму людини, задоволення основних соціальних і культурних потреб називають прожитковим мінімумом.
Щорічно вартість цього державного соціального стандарту оновлюється, перелік товарів і послуг змінюється з урахуванням сучасних фактичних потреб населення. Тому і Мінціфра пропонує його розширити. Ми переконані, що мобільний зв’язок і доступ до інтернету – теж базові потреби людини”, – зазначається в повідомленні.
Вони економлять час і фінансові ресурси, а ще дозволяють:
Оперативно викликати швидку допомогу або поліцію;
Вчитися онлайн;
Працювати дистанційно;
Планувати відпочинок і купувати квитки для подорожей;
Скаржитися на корупціонерів;
Звертатися до влади;
Не втратити паспорт громадянина України, користуючись електронним документом.
Свої пропозиції до Постанови Верховної Ради України, яка регулює складові переліку прожиткового мінімуму, Мінціфри передало через Комітет цифрової трансформації.
Відзначимо, в законі “Про Державний бюджет України на 2021 рік” встановлено наступний прожитковий мінімум на одну людину в місяць: з 1 січня – 2 189 грн, з 1 липня – 2 294 грн, з 1 грудня – 2 393 грн.
У Міністерстві соціальної політики порахували орієнтовний показник прожиткового мінімуму на рівні 4100 гривень замість нинішніх 2270 грн/місяць. Середній показник при цьому повинен складати 4,546 тис грн у порівнянні з нинішніми 2,189 тис грн
Раніше повідомлялося про те, що в першому півріччі 2020 року рівень бідності працюючих українців склав 42,4%.