Польща просила Чехію змінити законопроєкт про аборти, щоб не допустити “абортного туризму” польок – ЗМІ

Тимчасовий повірений у справах Польщі в Чехії Антоній Врега звернувся до чеського міністерства охорони здоров’я стосовно законопроєкту про аборти.

Щоб не допустити розквіту “абортного туризму” серед польок. Про це 30 квітня повідомило чеське видання Respekt.
За даними видання, міністерство охорони здоров’я Чехії одержало цей лист 10 березня. Він стосується польського законопроєкту, котрий вносить поправки в чеський закон про аборти і який зараз розглядає верхня палата парламенту. Поправки спрямовано на те, щоб прояснити умови, за яких іноземні жінки можуть робити аборт у Чехії.

 

У двосторінковому листі Врега спочатку запевняє польського міністра охорони здоров’я Яна Блатни, що Польща поважає суверенітет Чехії, законодавчий процес і думку більшості чеського суспільства про аборти. Водночас він зазначає, що Польща очікує на таке саме ставлення з боку Чехії до “демократичних процесів і культурних цінностей самої Польщі”.

Чтайте також:  У Польщі затримали 42 українців, які їхали на роботу: їм загрожує тюрма

Під “демократичними процесами” польський чиновник має на увазі рішення Конституційного суду Польщі про заборону більшості абортів у країні.

За словами Вреги, ухвалення поправок чеським Сенатом призведе до розквіту “абортного туризму” в Чехії і дасть змогу польським громадянам порушувати закони своєї країни, а також порушить чесько-польські відносини.

Польський міністр Блатни відповів на цей лист 30 березня, зазначає видання. Зі свого боку він вказав польським партнерам, що це був законопроєкт Сенату, на який його міністерство мало лише обмежений вплив.

Також він вказав, що, згідно з нинішньою інтерпретацією міністерства, аборти жінкам-іноземкам із країн ЄС роблять відповідно до національного та європейського законодавства. Тому, на думку міністра, ухвалення поправок не призведе до суттєвих змін щодо проведення абортів іноземками, зокрема і польками, у Чехії.

Контекст:
2 жовтня 2020 року Конституційний суд Польщі вніс зміни до ухваленого в 1993 році закону про планування сім’ї, захист людського плоду й умови дозволу переривання вагітності. Зокрема, КС заборонив здійснення абортів, якщо у плода діагностовано невиліковне захворювання. Закон дозволяє проведення аборту в разі зґвалтування, інцесту й коли є загроза для життя жінки.
Рішення суду спровокувало масові протести в Польщі. 4 листопада 2020 року на тлі протестів уряд Польщі ухвалив рішення відкласти виконання рішення суду про заборону абортів.
27 січня 2021 року його опублікували і воно набуло чинності.

Чтайте також:  Врізався у дерево: у Польщі розбився бус з українцями