Туреччина з 15 травня скасовує ПЛР-тести для туристів з України

У країні діє повний локдаун, але на туристів з інших країн обмеження не поширюються.

Туреччина скасує вимогу ПЛР-тестів для пасажирів, що прибувають з України з 15 травня. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на сайт «Avianews.com».

За даними турецьких авіакомпаній Turkish Airlines і Pegasus Airlines, вимоги по ПЛР-тестів крім туристів з України, також знімуть з тих, хто летить з Гонконгу, Китаю, Тайваню, В’єтнаму, Австралії, Нової Зеландії, Сінгапуру, Таїланду, Південної Кореї, Ізраїлю, Японії, Великобританії, Латвії, Люксембургу та Естонії.

При цьому туристам перед вильотом до Туреччини необхідно заповнити спеціальну форму. У ній треба вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в країні. Після заповнення даних система генерує Hes-код, який вимагають пред’являти в готелях, місцях громадського харчування, торгових центрах і транспорті.

Чтайте також:  Маски на вулицях і нові обмеження в школах: Польща посилює карантин

За допомогою Hes-коду контролюють, чи контактував його володар з хворим COVID-19. На даний момент всі ті, хто прибуває до Туреччини, повинні пройти за свій рахунок ПЛР-тест на коронавірус. З моменту здачі аналізу до моменту вильоту літака повинно пройти не більше 72 годин. Результат тесту повинен бути негативним. Відзначимо, що в зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації в Туреччині з 29 квітня по 17 травня діє повний локдаун. При цьому карантинні обмеження не стосуються туристів з інших країн.