Ключові зміни в Україні від 1 травня: що буде з цінами на газ і світло та як змінити прописку онлайн

На які зміни та нововведення очікувати українцям?

Вже у травні в Україні очікують низку змін, які давно обговорюють.

ТСН.ua зібрав інформацію про основні новації та зміни, що очікують на українців від 1 травня 2021 року.

Ціни на газ
Від 1 травня в Україні почне діяти “річний продукт” –  фіксована ціна на газ на наступні 12 місяців. Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, головне завдання для уряду зараз – це встановити зрозумілі, прозорі та справедливі правила на цьому ринку:

“Компанії не зможуть підвищувати ціну. Проте встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни. Від 1 травня державна компанія НАК “Нафтогаз України” пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу”, – написав очільник уряду.

Річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

Чтайте також:  Діти в Україні зможуть отримувати нові виплати - подробиці

Тариф на світло
Кабмін України

Тариф на світло у травні і червні: скільки коштуватиме кіловат
подовжив дію ПСО до 30 червня 2021 року. Це означає, що ціна на електроенергію для українців залишається 1 грн 68 копійок за кВт/год.

Нові правила дозволяють “Енергоатому” та “Укргідроенерго” продавати електроенергію напряму постачальникам універсальних послуг за двосторонніми договорами, без посередника у вигляді ДП “Гарантований покупець”.

Реєстрація ФОП на порталі “Дія” без участі держреєстратора
Уряд

В Україні відтепер можна зареєструвати ФОП на порталі “Дія” без участі держреєстратора
запровадив експериментальний проєкт, який дасть змогу отримувати реєстраційні послуги зі створення ФОП без участі державного реєстратора.

Тепер онлайн-послуга буде доступною без участі людей:

Реєстрація займатиме всього 10-15 хв.
Буде усунено суб’єктивний фактор під час державної реєстрації, у тому числі — помилки реєстратора. Як наслідок, зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації;
Зникнуть корупційні складники.
Послуга буде доступною після презентації на Diia Summit, який відбудеться у травні. Також у планах зробити всі послуги для ФОП повністю автоматичними.

Українці зможуть змінити прописку онлайн

Українці зможуть змінити прописку онлайн: коли послуга буде доступна в “Дії”
змінити місце реєстрації за допомогою  порталу “Дія” вже від 17 травня. Кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації. Крім того, мільйон українців взагалі ніде не прописані.

Чтайте також:  Український банк пропонує окупантам по 100 тисяч рублів за здачу в полон

Зареєструватися онлайн можна у власному або в орендованому помешканні. Крім того, молодь, яка змінює реєстрацію, вже не повинна йти до військкоматів. Вони будуть автоматично отримувати інформацію  про зміну місця реєстрації громадянина.

“Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить сповіщення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу – і власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі “Дія”, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Субвенція для покращення доступу до Інтернету в сільській місцевості
Уряд затвердив порядок та умови надання такої субвенції місцевим бюджетам. На сьогодні більш ніж 15 тисяч населених пунктів залишаються без можливості підключитися до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету:

“Ми надаємо місцевій владі ресурс для того, щоб виправити цю ситуацію. Адже доступ до якісного Інтернету = доступ до якісних електронних послуг”, – зазначив очільник уряду Денис Шмигаль.

Загалом на відповідну програму передбачено пів мільярда гривень.