Bloomberg: У світі стрімко зростають ціни на сировину

З початку 2021 року стрімко зростають ціни на сировину. Очікується, що ця тенденція продовжиться у міру пожвавлення світової економіки.

Ціни на сталь, мідь, кукурудзу, какао-боби почали різко зростати та вже досягли максимального рівня за кілька років.

ФРС і центральні банки продовжують накачувати економіку грошима, не надто турбуючись про інфляцію, а значить тенденція продовжиться – незважаючи на те, що різке зростання цін на сировину в результаті призведе до подорожчання кінцевої продукції,
– припускає видання.

Зі свого боку аналітик UBS Group повідомляє, головний драйвер, що підтримує зростання цін на сировинні товари, – поступове відновлення світової економіки.

У банку чекають, що зростання продовжиться, і у 2022 році вони зростуть у ціні ще на 10%.

Причини зростання цін
Ціна на мідь за останній рік зросла на понад 90%. Головна причина – обіцянки країн Заходу стимулювати використання відновлюваних джерел енергії та електромобілів.
Сталь ж дорожчає головним чином через те, що Китай скорочує виробництво сталі та алюмінію.
Стрімко зростають ціни на зерно, що в майбутньому може поставити під удар фермерів. За останній рік вартість кукурудзи подвоїлася, а соєвий шрот подорожчав більш ніж на 40%. На цінах також позначається погана погода, яка підриває урожай в ключових країнах-виробниках, таких як Бразилія і Франція, – вказують журналісти.

Чтайте також:  Tesla розраховує влітку почати будівництво свого другого завод у США