Китайський стартап винайшов окуляри для розпізнавання хворих на COVID-19 та пропонує їх США

Спеціальні теплові окуляри можуть визначати температуру до 200 людей за дві хвилини на відстані до трьох метрів

Китайський стартап Rokid, веде переговори з кількома компаніями із США щодо продажу окулярів для виявлення хворих на нову коронавірусу інфекцію під назвою Т1 в Америці.

Як повідомляє TechCrunch, ці теплові окуляри використовують інфрачервоний датчик для визначення температури у до 200 людей протягом двох хвилин на відстані до трьох метрів. Пристрої працюють на процесорі Qualcomm та оснащені 12-мегапіксанльною камерою та функцією доповненої реальності – для голосового управління без рук, запису відео та фото.

Китайський стартап (з офісом у Сан-Франциско) планує B2B-продажі своїх пристроїв в США, щоб допомогти лікарням, підприємствам та правоохоронцям у виявленні хворих на COVID-19. Rokid також пропонує IoT («інтернет речей») та програмні рішення для розпізнавання облич та керування даними як частину своїх пакетів Т1.

Чтайте також:  Трамп оголосив про остаточний розрив відносин з ВООЗ: деталі

Видання пише, що цим продуктом можуть зацікавитись американські регулятори, які з пересторогою відносяться до обробки даних американських громадян китайськими компаніями. У Rokid підкреслили, що не збирають дані з окулярів напряму, вони зберігаються локально.

Заснований в 2014 році Rokid залучив $100 млн під час другого раунду фінансування в 2018 році. Основна увага стартапу зосереджена на розробці технологій штучного інтелекту.

Створення окулярів Т1 стало відповіддю на спалах коронавірусу в Китаї. Мета компанії полягала у тому, щоб надати бізнесу та органам влади засіб для виявлення потенційних хворих на COVID-19, який би був більш компактним, мобільним та ефективним, ніж традиційні варіанти. Великі сканувальні станції, такі як ті, що використовуються в аеропортах, мають певні недоліки, зокрема, їх важко переносити в одного місця в інше.