ВООЗ закликала країни ввести обмеження на продаж алкоголю на час карантину

Алкоголь не лише не вбиває вірус, а й може підвищити ризик зараження


Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала уряди всіх країн обмежити продаж алкоголю на період дії карантинних заходів, оскільки його споживання збільшує ризик зараження коронавірусом та може погіршити стан людини, яка вже захворіла. Про це йдеться в повідомленні організації.

В повідомленні зазначається, що страх і дезінформація привели до появи небезпечного міфу про те, що вживання алкогольних напоїв з високим вмістом спирту може вбивати вірус, що викликає COVID-19, але це не так.

«Вживання будь-яких алкогольних напоїв пов’язано з ризиками для здоров’я, але вживання етилового спирту (етанолу), особливо розведеного метанолом, може призвести до тяжких наслідків для здоров’я, в тому числі до смертельного результату», – наголошує ВООЗ.

До того ж, вживання алкоголю пов’язують з розвитком широкого спектра інфекційних і неінфекційних захворювань і порушень психічного здоров’я, які можуть підвищувати вразливість людей перед COVID-19. Зокрема, алкоголь негативно впливає на імунну систему і підвищує ризик розвитку несприятливих наслідків для здоров’я.

Чтайте також:  В Китаї 108 млн жителів знову опинилися в карантині через новий спалах коронавірусу

За даними організації алкоголь щорічно призводить до смерті трьох мільйонів людей у всьому світі.

«Під час пандемії COVID-19 нам дійсно варто задатися питанням про те, чим ми ризикуємо, залишаючи людей на домашньому карантині з доступом до речовини, яка не тільки завдає шкоди їх здоров’ю, а й впливає на те, як вони поводяться по відношенню до інших, в тому числі приводячи до проявів насильства», – зазначає Каріна Ферейра-Боргес, керівник програми «Алкоголь і заборонені наркотики» в ВООЗ.