В Польщі пропонують замість виборів продовжити термін повноважень Анджея Дуди

Ініціатива виникла в зв’язку з «загрозою безпеці громадян Польщі»


У Сейм Польщі внесено проект змін до Конституції, який передбачає збільшення терміну повноважень президента до 7 років. Ініціатором проекту є партія «Угода», під ним також підписалися депутати від правлячої партії «Право і справедливість», передає Reuters.

Запропонований проект складається з трьох положень і передбачає зміну статті 127 Конституції Польщі. Згідно з пропозицією, президент Республіки Польща повинен обиратися на один семирічний термін без права переобрання.

У документі вказано, що пропозицію про семирічний президентський термін необхідно застосувати щодо діючого глави держави, тобто Анджея Дуди, продовживши, таким чином, його повноваження ще на 2 роки.

В обґрунтуванні проекту поправок згадується серед іншого необхідність зміцнення стабільності повноважень президента в ситуації «безпрецедентної загрози правовій і суспільній безпеці громадян Польщі, пов’язаної з епідемією COVID-19».

Чтайте також:  У Росії солдат влаштував бійню на військовому аеродромі, багато загиблих.

Під проектом поправок, крім депутатів «Угоди», підписалися глава «Права і справедливості» Ярослав Качинський, прем’єр-міністр Матеуш Моравецький і віце-прем’єр Польщі Петро Глінський.