Показова доброчинність: як політики піаряться на боротьбі з COVID-19

У час епідемії коронавірусу в Україні політики удосконалили традиційне “гречкосійство”, тепер виборцям роздають захисні маски. Хто не забуває піаритись на COVID-19.

Якщо бажаєш зробити добро, допомогти людині у скрутній ситуації, хіба для цього необхідно розповідати про свій вчинок всім з допомогою телеканалів, інтернет й друкованих ЗМІ та проплачених постів у Facebook? Невже не можна допомагати людям просто так.

Чому в Україні будь-яке лихо це привід для піару? Чи ж політиків обирають для цього. Їх завдання – зробити все аби люди самостійно могли придбати все необхідне, а лікарні були забезпечені обладнанням. Їх робота – законотворчість та управління державою, а не роздача гречки, масок чи апаратів для штучної вентиляції легенів.

Проте вони регулярно займаються подібними речами. Особливо політики дбають про те, аби люди знали, яка саме партія передала маски, антисептики чи харчові набори.

Напевно, це дає таке бажане зростання рейтингів напередодні виборів, але не є вирішенням “звичних” проблем системи охорони здоров’я, економіки та соціального захисту.

Політики чудово розуміють, що восени для виборця матиме значення не так пропонована партіями чи кандидатами передвиборча програма, як спогади про отриманий від них пакунок з їжею чи медикаментами.

Хто з політиків піаряться на боротьбі з COVID-19?
Розпочнімо з Харкова. Там міський голова Геннадій Кернес на пару з місцевим олігархом Олександром Ярославським рознесли пенсіонерам по домівках так звані пайки – кульки з продуктами, на яких в кращих виборчих традиціях були написані імена “благодійників”.

Чтайте також:  "Не знаєш, що тебе чекає": чи варто боятися коронавірусу у відпустці за кордоном

Чимось подібним займається й п’ятий президент України. Він, очевидно, не встиг зробити українців самодостатніми. Тепер виправляється.

Петро Порошенко разом з дружиною невтомно фасують коробки з їжею для малозабезпечених. Про це розповідають підконтрольні йому телеканали й інтернет-ЗМІ.

Користувачів соцмереж насмішило те, що Марина Порошенко під час цієї виснажливої тривалої роботи чомусь працює на височенних підборах.

Пакунки, звісно, роздаються з логотипом партії “Європейська солідарність”.

Благодійність цієї партії висвітлює й сайт “Прямого”, він повідомив, що харчові набори та медичні препарати однопартійці Порошенка роздавали в Сумах, Чернігові, Одесі, на Черкащині та Вінниччині.

І одразу п’ять сайтів розмістили новину, що фонд Порошенка закупив 70 тисяч захисних костюмів для лікарів, 800 тисяч масок та апарати ШВЛ, аналіз провів журналіст Олексій Братущак для Інституту масової інформації.

Олександр Вілкул теж вирішив долучитися до челенджу й не відстає від колег. Його фонд передав до лікарень Кривого Рогу дуже потрібний вантаж: маски та рукавички. На лихо, передані засоби захисту виявились низької якості. Рукавички рвуться одразу, а маски настільки затискають обличчя, що носити їх неможливо.

Чтайте також:  Регулятор пропонує підвищити тарифи на електроенергію для населення

Детально про це й про попередніх “меценатів” розповідає журналіст Дмитро Гнап:
А ми їдемо далі. Наступним героєм нашої статті буде нардеп від “Опоплатформи – за життя” Вадим Новинський, який відомий своїми проросійськими поглядами. Про його добрий вчинок “джинсують” на сайті Гордона й на проросійському ресурсі – Страна,

Ще один представник п’ятої російської колони, кум Володимира Путіна, Віктор Медведчук розповів своїм же телеканалам, зокрема NewsOne, як він роздавав маски й про те як важко організувати доставки медичного обладнання в Україну.

А його дружина Оксана Марченко також долучилась до роздачі іменних пакетів й це знов таки потрапило у поле зору журналістів 112 каналу. Чи ж не дивно?

А Юля де?

Аякже, без неї нічого не святиться. Сайт руху ЧЕСНО повідомляє, що парторганізації ВО “Батьківщина” у Львівській, Запорізькій, Тернопільській і Миколаївській областях теж роздавали маски та “інформаційні бюлетені про те, як поводитись і убезпечувати себе під час пандемії коронавірусу”

Аякже, без неї нічого не святиться. Сайт руху ЧЕСНО повідомляє, що парторганізації ВО “Батьківщина” у Львівській, Запорізькій, Тернопільській і Миколаївській областях теж роздавали маски та “інформаційні бюлетені про те, як поводитись і убезпечувати себе під час пандемії коронавірусу”