Кожен наступний місяць карантину збільшить падіння ВВП України на 2,5 п. п. – аналітик

Кожен місяць продовження карантину збільшить падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 2,5 процентних пункти (п.п), проте реальний ВВП України у 2020 році впаде на 4,5%, якщо після травневих свят буде повне послаблення карантинних заходів і відновлення активності. Про це заявив керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій під час онлайн-семінару Cbonds Congress, передає Інтерфакс-Україна.

«Поки що складно оцінювати, як довго триватиме карантин, але я пропоную таку формулу: базовий сценарій – мінус 4,5%, плюс кожен місяць мінус 2,5 п. п. Тобто якщо карантин триватиме до середини червня, то ми отримаємо мінус 7%», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Паращія.

Згідно з його прогнозом, середній річний курс становитиме 27,5 грн/$1 за рахунок поліпшення зовнішньоторговельного балансу країни і грошових трансфертів заробітчан, які щорічно перераховують в Україну майже $12 млрд.

Чтайте також:  Час рекордів. Півмільярда доларів за 30 км дороги

Паращій зазначив, що цього року трансферти заробітчан будуть меншими, оскільки багато з них втратили роботу і повернувся в Україну.

Крім того, вплинути на курс можуть «включення друкарського верстата НБУ» та інші статті фінансового рахунку України.

На думку аналітика, про те, що «верстат включиться», свідчить урядовий прогноз інфляції на рівні 11%.

Паращій пояснив, що джерело фінансування близько 150 млрд грн дефіциту держбюджету наразі залишається невизначеним.

На його думку, держава спробує уникнути емісійного фінансування, можливо, вийде на ринок євробондів восени в разі поліпшення кон’юнктури. Якщо ні, то доведеться домовлятися з держбанками і Нацбанком, щоб вирішили брати участь у фінансуванні близько 100 млрд грн прямо або побічно.

Паращій додав, що зовнішнє фінансування з боку МВФ та інших фінансових організацій цього року може становити близько $7 млрд за виплат за зовнішнім боргом у $4,3 млрд.

Чтайте також:  Павлоградський хімзавод на межі зупинки, що загрожує всій ракетній галузі – ЗМІ

«Розмови про дефолт за міжнародними боргами безпідставні, дефолт лише посилить проблему – діра у фінансуванні буде ще більшою», – наголосив аналітик.

Нагадаємо: МВФ у своєму останньому прогнозі стверджує, що 2020 рік для світової економіки стане найгіршим з часів Великої депресії 1930-х років.

Дані прогнозу показують, що ВВП України цього року впаде на 7,7%, а в 2021 році – відновиться на 3,6%. Дефіцит поточного рахунку може вирости з 0,7% ВВП в 2019 до 2% ВВП в цьому році з подальшим розширенням його до 2,4% ВВП у 2021-му році.