У Житомирській області декілька сіл вигоріли вщент. Люди евакуйовані

Місцевих мешканців евакуювали.

В Овруцькому районі Житомирської області однією з причин лісових пожеж є діяльність людей, які після прибирання на цвинтарі села Першотравневе підпалили сміття, внаслідок чого вогонь перекинувся на дерева, а згодом розповсюдився і на інші сусідні населені пункти.

Про це ТСН.ua повідомили місцеві мешканці.

За їхніми словами, голова Першотравневого прийшов на прибирання. З ним були й інші люди – загалом до шести людей. Після підпалу старої трави і сміття з могил вогонь дуже швидко розповсюджувався. Людям не вдалось приборкати стихію. При цьому вогонь був верховим, що ускладнювало боротьбу з пожежею. В результаті вогонь дістався сусідніх сіл Бережесть, Кам’янівка, Магдин, Личмани.

Як розповіла Тетяна, чиї батьки виїхали з Першотравневого до Овруча цієї ночі, у Магдині мешкали старовіри, які колись приїхали з міст, щоб, за їхніми словами, врятуватися від кінця світу у глушині. Вони свого часу взяли в оренду будинки, в яких оселились, заснували школу тощо. Однак їхнє село постраждало найбільше. Жінок і дітей евакуювали до Гладковичів, де поселили у місцевому клубі, надали харчування, речі та медикаменти.

Чтайте також:  ДТЕК підняв для Галичини ціни на електрику до рекордного рівня.

Усю ніч, як додала Тетяна, чоловіки намагались приборкати стихію: мотоблоками і лопатами переривали землю, щоб зупинити розповсюдження вогню сухостоєм. До району пожеж пожежники не могли добратися через сильний вогонь. Станом на ранок боротьба з вогнем тривала.

Овруцький район оповитий димом, навколо районного центру вирують пожежі, з якими також борються в сусідній Білорусі.