Знімок з космосу пояснює, звідки йде дим, яким затягло Київ – Геращенко

Пожежі в Житомирській області спричинили задимлення північної частини України


Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко виклав у соцмережу фото, зроблене Національним космічним агентством, на якому видно, що дим, яким огорнуло Київ та Київську область, є результатом масштабних лісових пожеж у Житомирській області, а не в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

Про це йдеться в дописі Геращенка у Facebook.

«До пилової бурі додалися клуби диму і копоті, які піднялися від масштабних лісових пожеж, роздутих вітром у Житомирській області. Пожежі ці почалися під впливом сильного вітру в районі сіл Виступовичі, Нижня Рудня, Ігнатополь, Гладковичі. В основному горить лісова підстилка, трава, сухі торішнє листя і бурелом на площі до 1000 гектарів», – написав він.

За його словами, гасіння пожежі ускладнюється поривами сильного вітру, але ситуація залишається під контролем. Рятувальники в першу чергу займаються захистом населених пунктів та об’єктів інженерної інфраструктури, проробляючи важкою технікою просіки і мінералізовані смуги для зупинки поширення пожеж.

Чтайте також:  Четверо дітей лишилися без даху над головою: родині з Волині потрібна допомога
Також він повідомив, що рятувальникам на прохання керівника ДСНС Миколи Чечьоткіна буде надана важка військова інженерна техніка типу машин «БАТ-2», здатної прокладати дороги в важкодоступній лісистій місцевості для полегшення доступу легкої пожежної техніки.

На супутниковому знімку чітко видно, що дим лісових пожеж принесений з Житомирської області, а не із зони Чорнобильської АЕС, наголосив він. «Ніякого підвищення радіоактивного фону в Києві і його околицях не спостерігається», – написав Геращенко.

«Факт в тому, що всі ми є свідками серйозних кліматичних змін на планеті, які привели до безсніжної зими і нетипових для квітня настільки сильних поривів вітру», – зазначив він.

Гещаенко наголосив, що лісові пожежі завдають колосального збитку екології, економіці, і створюють важку психологічну обстановку для мільйонів людей.

У ДСНС тим часом повідомляють, що станом на другу половину дня 17 квітня рятувальники надають допомогу працівникам лісгоспів на території Виступовицького і Бережестського лісництв Житомирської області по гасінню сухої трави та лісової підстилки. Залучено авіацію ДСНС.

Чтайте також:  Назвали суму карантинних виплат ФОПам: деталі