Знімок з космосу пояснює, звідки йде дим, яким затягло Київ – Геращенко

Пожежі в Житомирській області спричинили задимлення північної частини України


Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко виклав у соцмережу фото, зроблене Національним космічним агентством, на якому видно, що дим, яким огорнуло Київ та Київську область, є результатом масштабних лісових пожеж у Житомирській області, а не в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

Про це йдеться в дописі Геращенка у Facebook.

«До пилової бурі додалися клуби диму і копоті, які піднялися від масштабних лісових пожеж, роздутих вітром у Житомирській області. Пожежі ці почалися під впливом сильного вітру в районі сіл Виступовичі, Нижня Рудня, Ігнатополь, Гладковичі. В основному горить лісова підстилка, трава, сухі торішнє листя і бурелом на площі до 1000 гектарів», – написав він.

За його словами, гасіння пожежі ускладнюється поривами сильного вітру, але ситуація залишається під контролем. Рятувальники в першу чергу займаються захистом населених пунктів та об’єктів інженерної інфраструктури, проробляючи важкою технікою просіки і мінералізовані смуги для зупинки поширення пожеж.

Чтайте також:  У Дніпрі троє дітей ледь не згоріли живцем, поки батьки прощалися на вокзалі
Також він повідомив, що рятувальникам на прохання керівника ДСНС Миколи Чечьоткіна буде надана важка військова інженерна техніка типу машин «БАТ-2», здатної прокладати дороги в важкодоступній лісистій місцевості для полегшення доступу легкої пожежної техніки.

На супутниковому знімку чітко видно, що дим лісових пожеж принесений з Житомирської області, а не із зони Чорнобильської АЕС, наголосив він. «Ніякого підвищення радіоактивного фону в Києві і його околицях не спостерігається», – написав Геращенко.

«Факт в тому, що всі ми є свідками серйозних кліматичних змін на планеті, які привели до безсніжної зими і нетипових для квітня настільки сильних поривів вітру», – зазначив він.

Гещаенко наголосив, що лісові пожежі завдають колосального збитку екології, економіці, і створюють важку психологічну обстановку для мільйонів людей.

У ДСНС тим часом повідомляють, що станом на другу половину дня 17 квітня рятувальники надають допомогу працівникам лісгоспів на території Виступовицького і Бережестського лісництв Житомирської області по гасінню сухої трави та лісової підстилки. Залучено авіацію ДСНС.

Чтайте також:  Степанов заявив про "особливий режим" карантину на Великдень