Уже влітку в Україні будуть найбільш затребувані фахівці в аграрному секторі.
Літо – сезон сільгосп активності і коронавірус на це не впливає. Також серед популярних відзначають сферу IT.
Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. “Кількість вакансій в сільському господарстві не тільки не зменшилася, а й зростає разом з розвитком аграрної промисловості. Обробка землі, ягодоводство і інші роботи в цій сфері будуть актуальні”, – говорить експерт ринку Сергій Марченко.
Крім того, демонструє зростання сфера IT. З вересня 2020 року цей ринок в Україні істотно пожвавився. Це своєрідний відкладений попит. З березня по вересень минулого року чимало проєктів призупинили активну діяльність, а з осені, коли зрозуміли, що пандемія надовго, почали прискореними темпами робити все, що планували раніше.
Також через пандемію багато сфер перейшли в онлайн, люди почали працювати дистанційно. Щоб відповідати тенденціям, все більше роботодавців почали потребувати IT-фахівцях. Згідно зі статистикою популярного ресурсу пошуку роботи для програмістів, актуальних вакансій у них майже вдвічі більше, ніж тих, хто шукає роботу.
“Щодня ми отримуємо багато запитів і від українських замовників і від роботодавців із США, Ізраїлю, Канади, Німеччини, Литви”, – розповідає засновник і керівник рекрутингового агентства AboutHR Маріанна Гринишин.
Раніше повідомлялося, що заради сезонної роботи 38,2% українців готові до міграції всередині країни. Серед усіх опитаних, 74,7% респондентів зазначили, що загроза COVID-19 не змусить їх відмовитися від роботи. Але для 25,3% претендентів коронавірус може стати причиною відмови від сезонної міграції.
Польські роботодавці заявили про брак заробітчан. Фермерські господарства та галузь гостинності (готелі, кафе, ресторани) почали відчувати гостру нестачу робочих рук.
Уже через п’ять років в Україні будуть найбільш популярні професії, пов’язані з менеджментом із продажу та персоналу, агросектором, IT-сферою, екологією, сферою послуг, а також робочі спеціальності.