Колаборант «русского мира»

Митр. УПЦ МП Онуфрій офіційно вважає події на Донбасі “громадянською війною”. Про це він прямо говорить в своїх відео-інтерв’ю.

Досить розлого відповідаючи на поставлені питання, очільник УПЦ МП прямо вказує, що вважає події на Донбасі «громадянською війною» та порівнює події після Революції Гідності з громадянською війною, яка сталася після повалення монархії в Росії в 1917 році.  При цьому Онуфрій жодного разу не згадує про російську агресію проти України, про окупацію військами РФ Криму та частини Донбасу, як причину конфлікту.

Також митрополит не заперечує назви очолюваної ним конфесії, називаючи її як «Украинская Православная Церковь Московского Патриархата».

Для не дуже обізнаного з реаліями війни на сході України і недосвіченого в церковній історії та вченні слухача інтерв’ю митрополита Онуфрія може здатися дійсно словами миротворця і особи, яка проповідує «Царство не від світу цього» всупереч тиску української влади і грішного народу, які намагаються втягнути «святу людину» у «братовбивчий конфлікт». Насправді ж владика з самого початку маніпулює слухачем, приховуючи (або свідомо відкидаючи) три важливі аспекти:

  1. Український і російський народи – дваокремихнароди, а не один. Кожен з народів має окрему, незалежну державу.
  2. Тому конфлікт Росії з Україною, вторгнення військ РФ на українську територію в порушення міжнародного права та міждержавних угод, окупація частини суверенної країни – це негромадянськавійна, а зовнішня агресія, напад однієї країни на іншу.
Чтайте також:  "Не пастир, а наймит": Епіфаній різко висловився про священників московської церкви

Очевидно, що під час агресії дуже часто окупант прагне заручитися підтримкою місцевого населення окупованої території. Явище співпраці з агресором має чітке визначення «колабораціонізм», тобто співпрацю населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. Колабораціонізм був розповсюдженим явищем в окупованих Третім рейхом країнах Європи, але навряд чи хтось притомний наважиться заявляти не про окупацію Німеччиною частини Франції у 1940-44 роках, а про «громадянську війну у Франції, внаслідок якої утворилася Французька держава» (офіційна назва режиму Віші).

  1. Спотворення зазначених вище фактів дає підставу для м. Онуфрія наводити спотворені аналогії, переносячи на події в Україні традиційну модель ставлення Церкви до громадянських заворушень і конфліктів, а не ставлення до збройної боротьби з агресором.