Єврокомісія дозволила вакцинацію дітей 12–15 років препаратом від Pfizer/BioNTech

Європейська комісія схвалила застосування в країнах ЄС вакцини проти коронавірусу Comirnaty від компаній Pfizer/BioNTech для підлітків 12–15 років.

Про це 31 травня повідомила у Twitter єврокомісарка з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес.
За її словами, тепер країни Європейського союзу зможуть розширити свої кампанії з імунізації населення.

“Сьогодні Єврокомісія вирішила схвалити використання вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech для дітей 12–15 років. Тепер держави – члени ЄС можуть ухвалити рішення розширити свою вакцинацію серед молоді”, – зазначила Кіріакідес.

Застосування в країнах Євросоюзу вакцини проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech для підлітків 28 травня схвалило Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА).

Як наголошують на сайті ЕМА, підлітків вакцинуватимуть так само, як і дорослих. Препарат проти COVID-19 вводитимуть у вигляді двох доз з інтервалом три тижні.

Чтайте також:  Українцям розповіли, як буде працювати безвіз після відкриття кордонів: є обмеження

Як підкреслили в EMA, вакцина проти коронавірусу Comirnaty продемонструвала 100-відсоткову ефективність у дослідженні, в якому взяло участь 2260 дітей віком 12–15 років. Водночас в агентстві додали, що цей показник може становити від 75% до 100%.

31 березня Pfizer і BioNTech заявили про 100-відсоткову ефективність своєї вакцини проти COVID-19 для підлітків 12–15 років. Застосування препарату для цієї вікової категорії першою у світі схвалила Канада, а пізніше – США, де почали імунізацію проти коронавірусу підлітків.

Вакцина виробництва Pfizer/BioNTech стала першою, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Її зареєстрували і застосовують у низці країн, зокрема у Великобританії, Канаді, США, країнах Євросоюзу, Ізраїлі.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.