В Британії стартувало масове виробництво потенційної вакцини від COVID-19

Тестування експериментального продукту ще не скінчилось, тому у разі невдачі, втрати від виробництва препарату складуть десятки мільйонів фунтів.

Мільйон доз потенційної вакцини проти COVID-19, які розробили британські вчені, уже виробляються і будуть доступні до вересня, навіть до того, як дослідження покажуть,чи є вона ефективною. Про це повідомляє Reuters.

Експериментальний продукт команди Оксфордського університету, названий «ChAdOx1 nCoV-19», представляє собою тип, відомий як рекомбінантна вірусна вакцина, і є однією з принаймні 70 потенційних вакцин проти COVID-19, які розробляються біотехнологічними та дослідницькими групами по усьому світу.

На даний момент п’ять із них тестуються на людях.

«Ми почали ризиковане виробництво цієї вакцини не тільки в невеликих масштабах, але і з мережею виробників в семи різних місцях по всьому світу. Мета полягає в тому, щоб приблизно до вересня отримати як мінімум мільйон доз, коли ми також сподіваємося отримати результати ефективності випробування», – повідомив професор університету Адріан Хілл.

Чтайте також:  У якій вакцині проти COVID виявили домішки сталі? Що це може означати?

Вчені сказали, що початкові виробничі затрати складуть «десятки мільйонів» фунтів, та визнали інвестиційний ризик, пов’язаний із виробництвом до завершення перевірки.