В Британії стартувало масове виробництво потенційної вакцини від COVID-19

Тестування експериментального продукту ще не скінчилось, тому у разі невдачі, втрати від виробництва препарату складуть десятки мільйонів фунтів.

Мільйон доз потенційної вакцини проти COVID-19, які розробили британські вчені, уже виробляються і будуть доступні до вересня, навіть до того, як дослідження покажуть,чи є вона ефективною. Про це повідомляє Reuters.

Експериментальний продукт команди Оксфордського університету, названий «ChAdOx1 nCoV-19», представляє собою тип, відомий як рекомбінантна вірусна вакцина, і є однією з принаймні 70 потенційних вакцин проти COVID-19, які розробляються біотехнологічними та дослідницькими групами по усьому світу.

На даний момент п’ять із них тестуються на людях.

«Ми почали ризиковане виробництво цієї вакцини не тільки в невеликих масштабах, але і з мережею виробників в семи різних місцях по всьому світу. Мета полягає в тому, щоб приблизно до вересня отримати як мінімум мільйон доз, коли ми також сподіваємося отримати результати ефективності випробування», – повідомив професор університету Адріан Хілл.

Чтайте також:  Дві третини українців переконані, що коронавірус створили спеціально

Вчені сказали, що початкові виробничі затрати складуть «десятки мільйонів» фунтів, та визнали інвестиційний ризик, пов’язаний із виробництвом до завершення перевірки.