Різке підвищення цін: у Польщі зафіксували рекордний рівень інфляції за останні 10 років

Рівень інфляції у Польщі на початок травня сягнув 4,8%, і це найвищий показник країни за останні 10 років.

Однак експерти прогнозують покращення ситуації вже протягом червня.
У квітні показник інфляції становив 4,3%, тобто на 0,5% менше. До тепер рекордним за останнє десятиліття був березень 2020 року, на початку пандемії COVID-19, з рівнем 4,7%.

На що це впливає
За даними Центрального статистичного управління Польщі, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у травні зросли на 1,7%. Найбільше підвищення вартості зафіксовано на енергоносії (4,4%) та паливо для транспортних засобів – 33%.

Довідка. Інфляція – це процес тривалого зростання загального рівня цін, що відображає зниження купівельної спроможності грошової одиниці.
Економічні експерти наполягають, що така динаміка спричинена передусім світовими тенденціями підвищення цін на ринку нафти. Згідно з їхніми прогнозами, у червні рівень загальної інфляції поступово знижуватиметься, і має досягти близько 4,5%.

Чтайте також:  Нові обмеження: у Польщі запроваджують "години пенсіонерів" через складну ситуацію з COVID-19

Додамо, що Центральний банк Польщі у березні цього року заявляв про втримання показника у межах середнього рівня 3,1%. До такого результату, за даними експертів, країна зможе повернутись лише наприкінці 2021 року, разом зі зниженням цін на нафту.