Понад 130 000 українців пішли до храмів на Великдень, незважаючи на карантин – Нацполіція

Поліція зафіксувала 19 випадків порушення правил карантину

В ніч на Великдень з 18 на 19 квітня святкові богослужіння проводилися у 13 658 храмах в усіх регіонах держави. Публічну безпеку і порядок забезпечували 26 500 поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України, йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

За даними поліції, до храмів у цю ніч і у Великодній ранок прийшли понад 130 000 вірян, незважаючи на заклики залишатися вдома. Водночас поліція стежила за дотриманням правил карантину й соціального дистанціювання на території храмів. Зокрема, однією з основних вимог було не допустити одночасне перебування в храмі більш як 10 людей.

«Участь у богослужіннях взяли майже 130 000 громадян. Впродовж доби зафіксовано випадки присутності понад 10 вірян у храмах, у тому числі без засобів індивідуального захисту у 19-ти культових спорудах на території 13-ти областей. Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження. Решта матеріалів ретельно вивчається для прийняття законного рішення», – повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Чтайте також:  СБУ «привітала» з Днем Росії патріотичними білбордами

За його словами, порушення карантинних обмежень під час богослужінь зафіксовані у Донецькій області – 4, у Дніпропетровській та Запорізькій – по 2, у місті Києві, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях – по 1.