Аналітики Сoncorde Capital порадили не інвестувати в український держборг

Інвестиційна компанія Concordе Capital в аналітичному звіті для інвесторів порекомендувала уникати інвестицій в держоблігації України до тих пір, поки не надійде позитивне повідомлення від МВФ.

У звіті аналітики відзначили, що президент Володимир Зеленський не надав «адекватного пояснення» тому, навіщо знадобилася відставка Кабміну і призначення нового. Цей крок був негативно сприйнятий інвесторами. Зміна уряду «істотно знижує шанси України на безперебійне співробітництво з МВФ», йдеться в звіті. Аналітики також попередили, що Україна вже в цьому році може потрапити в серйозну політичну кризу.

«Ми рекомендуємо інвесторам уникати державного боргу України, хоча б до тих пір, поки не надійде чітке і однозначно позитивне повідомлення від МВФ щодо України», — зазначено в документі.

Разом з тим в звіті рекомендується інвестувати в ВВП-варранти України.

8 березня, після виходу звіту, в Concorde Capital заявили, що думка незалежних аналітиків Concorde Capital в останньому звіті про українські бонди не збігається з думкою генерального директора компанії Ігоря Мазепи і не є офіційною думкою компанії.

Чтайте також:  Україна через "Дельту" посилює правила в'їзду. Нові вимоги стосуються, й українців, й іноземців.

«Я як СЕО Concorde Capital поки ставлюся нейтрально позитивно до зміни уряду. Вважаю, що новий уряд це, скоріше, нові можливості, ніж додаткові ризики. Тому Concorde не дає ніяких нових рекомендацій інвесторам, відмінних від тих, що були до зміни уряду», — сказав Мазепа.