У Гонконгу арештували 14 лідерів громадянських протестів проти впливу Китаю

Протести, які тривали в країні багато місяців, припинилися через коронавірус

У Гонконгу ввечері в суботу, 18 квітня, заарештували 14 активістів, які, ймовірно, очолювали масові громадянські акції проти закону про екстрадицію в Китай. Як повідомили в поліції, їх підозрюють в організації несанкціонованих мітингів у 2019 році, пише RFI.

Правоохоронні органи затримали лідерів опозиції на тлі епідемії коронавируса, яка стала причиною припинення вуличних протестів в країні, які тривали багато місяців.

Згідно з офіційними даними, серед затриманих – ключові фігури протесту в Гонконзі, в тому числі засновник Демократичної партії Мартін Лі і медіамагнат Джиммі Лай.

У поліції підкреслили, що затримання осіб, підозрюваних в організації незаконних акцій протесту, можуть продовжитися.

Раніше ЗМІ повідомляли, що поліція Гонконгу використовує загрозу коронавірусу для того, щоб не допустити нової хвилі протестів. 26 березня влада міста заборонила жителям збиратися більше, ніж по четверо.

Чтайте також:  “Є проблема, яку треба вирішити”: у МОЗ назвали головну умову для перемоги над коронавірусом

Хоча влада відмовилася від введення карантину, учасників пікетів і акцій розганяють під приводом боротьби з COVID-19. При цьому в країні досі діє заборона на носіння масок – влада відмовилася зняти її, запровадивши у жовтні минулого року на тлі антиурядових виступів.

Як пишуть опозиційні гонконгські видання, хоча масові протести і припинилися через пандемію коронавірусу, в інтернеті активісти продовжують спілкуватися і обговорювати дії, спрямовані проти влади. Крім того, учасники руху пошили маски для лікарів, яким не вистачало засобів захисту.

Нагадаємо, акції протесту в Гонконзі почалися влітку 2019 року. Спочатку сотні тисяч людей боролися з прийняттям закону, який мав дозволити екстрадицію затриманих у Гонконгу людей на материковий Китай. Пізніше законопроект був офіційно відкликаний, але протести не припинилися.