В Україні з’явиться монета з обличчям відомого співака: герої не вмирають!

В Україні з 21 червня з’явиться нова монета на честь оперного співака Василя Сліпака, який загинув від кулі снайпера на Донбасі.

 

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Монета номіналом дві гривні вийде в серії “Видатні особистості України”. Всього випустять 35 тисяч таких монет. Художник Андрій Єрмоленко став автором зображення співака.

“Таки випустили!! Дуже відповідально було! Чому я пішов від дати народження і смерті, тому що легенди не вмирають! А це наша легенда, яку ми повинні пам’ятати і розповідати всім наступним поколінням! Ця особа порівнянна з Гераклом і Орфеєм в одній особі, навіть ще крутіше – тому що Василь існував точно і ми його сучасники! Шкода що більшість населення України не вміє цінувати своїх героїв!”- прокоментував появу монети художник Андрій Єрмоленко.

Чтайте також:  На очах у матері: на Закарпатті вагітна жінка стала жертвою зграї собак

В Україні з'явиться монета з обличчям відомого співака: герої не вмирають!

На аверсі монети вгорі розміщено малий державний герб України, праворуч від якого напис України (півколом), у центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображений соловей на стовбурі автомата, стилізовані гілки дерев (вгорі і внизу).

Пам’ятні монети мають художню цінність, зазначають у НБУ. Їх карбують з дорогоцінних і недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет вище їх номінальної вартості.