Медики із США розповіли, чи інфікується коронавірусом вся сім я, якщо там є хоча б один хворий

У США фіксують масові зараження цілих сімей.

Якщо в родині є хоча б один інфікований новим коронавірусом COVID-19, то ним заразяться й інші члени родини, які живуть разом.

“Оскільки хвороба дуже заразна, як правило, якщо хворіє один, то інфікуються і всі інші члени родини. Таких випадків достатньо, коли ми телефонували доньці розповісти, що помер її батько, а вона каже, що напередодні померла її мати, тобто вони обидва померли від COVID-19 з різницею в один день.

Також в мене був випадок, коли я намагалась виписати пацієнтку, але ніхто з її дітей не міг приїхати її забрати, оскільки всі її рідні лежали з коронавірусом і почувалися настільки погано, що ніхто не міг приїхати. Ці випадки, внаслідок високого ступеню заразливості хвороби, спостерігаються”, – розповіла лікарка.

Вона наголосила, що “якщо люди не поводитимуться дуже обережно навіть тоді, коли ще почуваються добре, то таких родинних заражень ми спостерігатимемо дуже багато. Людина максимально заразна за кілька днів до появи симптомів і перші кілька днів, коли симптоми проявилися.

Чтайте також:  Байден підписав закон про виділення Україні "історичних 13,6 мільярда доларів"

В цей час вона в оточення виділяє найбільшу кількість вірусу. Якщо ми не поводитимемося обережно з нашими родичами і з тими, з ким живемо, навіть коли почуватимемося добре, ми все одно їх заражатимемо”.

Світом шириться новий вірус з Китаю – інфіковано понад 4000 осіб. Що відомо про смертоносну недугу спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Чтайте також:  Вакарчук вперше розповів про свою дочку: Діана сучасна дівчина

У спалаху нового коронавірусу звинувачують кажанів. Як їм вдається переносити убивчі хвороби і залишатись здоровими. Джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини

У Китаї підтвердили, що новий смертоносний коронавірус може передаватися від людини до людини, повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.