Кешбек 20 % за комуналку і штрафи для курців 5100 грн – Зеленському висунули низку вимог

Українці висунули низку вимог
Якщо до народних депутатів обурені українці звертаються з проханням не допустити хвилі закриття десятків шкіл по всій країні, то до президента України Володимира Зеленського є інші пропозиції “з народу”.

Кешбек за комуналку і “День ганьби” для чиновників
Серед останніх петицій, зареєстрованих на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України можна знайти ініціативи, що стосуються комунальної та політичної сфер.

Перша – впровадження кешбеку з оплачених квитанцій за ЖКГ-послуги.

“Кешбек зі всіх оплачуваних комунальних послуг, сім’ям з дітьми (за місцем фактичного проживання дітей). Повертати 20% від суми за кожну дитину”, – пропонує автор електронного звернення № 22/117788 Юлія Шевель.

Також українці просять ввести в робочому тижні високопосадовців “День скарг і пропозицій” – для міністрів, депутатів та представників місцевої влади.

“Потрібно щоб був день на тиждень для ганьби тих посадовців, які не працюють. Тобто день відкритих дверей. Люба людина змогла без реєстрації зробити прилюдно зауваження, якщо є якісь докази чи документи на зловживання службовим становищем і владою. Реакція правоохоронних органів повинна бути миттєвою. Всі скарги реєструються на вищому рівні”, – пише ініціатор петиції № 22/117764 Сергій Єгоров.

Чтайте також:  Колекторам заборонили тероризувати українців: Верховна Рада прийняла низку правил

“Так” кріптовалюті і нові штрафи
У списку днями зареєстрованих електронних звернень з’явилася і ідея затвердження кріптовалюти як офіційного платіжного засобу.

Як стверджує автор петиції № 22/117852 Олексій Щелконогов, це допоможе і зменшити рівень корупції, і зробить Україну значно привабливішою для іноземних інвесторів.

Пропонують українці і модернізацію в питанні заборони куріння, вживання алкогольних напоїв у громадських місцях та несанкціонованої торгівлі.

“Прибрати відповідальність за вказані правопорушення у вигляді попередження і збільшити штрафи в 10-15 разів. Посилити адміністративну відповідальність для фізосіб, що здійснюють неправомірну торгівлю на вулицях населених пунктів країни як безпосередньо “з землі” так і за допомогою неправомірного встановлення МАФів аж до адміністративного арешту”, – зазначає ініціатор петиції № 22/117824 Володимир Білий.

Зараз, відповідно ст. 175-1 КУпАП, за куріння в громадських місцях передбачений штраф у розмірі від 51 до 340 грн.

Чтайте також:  Кадирова обурили вибачення Зеленського перед мусульманами: «Доведеться відповісти переді мною»

А у разі підвищення його розміру в 15 разів, сума сягне позначки у 765 – 5100 грн.

При цьому, автор наполягає і на розширенні мережі “тютюнових зон”. А саме – на обов’язковому створенні окремих, спеціально обладнаних місць для куріння в аеропортах, на залізничних та автовокзалах, в будівлях органів влади.

Ще одне нововведення, ініційоване у зверненні № 22/117824 – розширення повноважень співробітників “Укрзалізниці” в частині можливості складання протоколів і винесенні постанов за куріння і вживання алкогольних напоїв на території залізничного вокзалів і поїздах.

Нагадаємо, ч. 2 ст. 110 КУпАП передбачає попередження або накладання штрафу від 85 до 340 грн за куріння у вагонах (та тамбурах) приміських поїздів, у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також у метрополітенах.

Аби потрапити на розгляд президента, петиції мають набрати 25 тисяч голосів.