Величезні тріщини в стінах і гучний тріск каміння. Мешканці будинку у Дніпрі бояться власних квартир

Цей будинок оточений будівельними майданчиками з усіх боків, а під землею риють метро.

У Дніпрі жителі півсотні квартир уже рік із острахом заходять до власного житла, бо бояться, що будь-яка злива змиє уже їхній будинок, адже неподалік стоїть

У Дніпрі в будь-який момент може обвалитися гуртожиток – студентів терміново евакуювали
гуртожиток, який ледь не пішов під землю у жовтні минулого року.

Від гучного тріску бетонних плит перелякані мешканці цього будинку навіть прокидаються серед ночі. Що будинок, зведений у середмісті Дніпра ще у 60-х, вкривається тріщинами, його мешканці помітили ще рік тому. Налякані люди викликали фахівців – ті встановили маячки. «Бачите, йде розсування на 6 мм. Будинок дає усадку, стіна тріщить. І спочатку була тріщина досі, а зараз вона йде в наступну квартиру вниз», – показує тріщини мешканка будинку Юлія.

Чтайте також:  У Дніпрі накрили великий наркозавод і вилучили рекордну партію амфетаміну.

Цей будинок оточений будівельними майданчиками з усіх боків. Під землею риють метро. Найбільше лякає людей, що їхній будинок може спіткати доля розташованого неподалік гуртожитку політехнічного інституту. Минулоріч у жовтні після дводенного дощу просто під стіною будівлі утворилося кількаметрове провалля. Стіна тріснула та просіла. Тоді евакуювали майже 4 сотні студентів, ніхто не постраждав. Студентів переселили до сусіднього гуртожитку, а за два місяці посадовці відзвітували – аварійну будівлю зміцнили металевими балками і гуртожиток не завалиться. Виділили гроші і на ремонт п’ятиповерхівки. Там замінили дах та зробили бетонне вимощення навколо. Утім тріщини і досі збільшуються.

Проблема просідання будинку може бути пов’язана із грунтовими водами, кажуть фахівці. «У всьому цьому регіоні вода, якщо вона потрапляє під фундамент, то вона викликає такі іноді катастрофічні наслідки», – пояснює завідувач кафедри будівництва автомобільних доріг та геодезії ПДБА Юрій Кірічек.

Чтайте також:  У Дніпрі 11-річного хлопчика два місяці ґвалтував однокласник

Через підтоплення люди вже неодноразово зверталися до міськради. Бо окрім гуртожитку, у цьому кварталі підмиває щонайменше ще три будинки. Якось прояснити ситуацію знімальній групі  у міськраді не спромоглися протягом останніх двох тижнів. А тепер чиновники взагалі пішли на карантин.