Івано-Франківські лікарні переповненні. Хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких з кожним днем більше.

На Прикарпатті зупинили приймання хворих уже три лікарні. Там просто не вистачає робочих рук, бо кожен п ятий не дужий в області-медик.

Українські медики нехтують засобами захисту від коронавірусу – заступник голови МОЗу
кожен п’ятий недужий в області — медик.

Три лікарні, де досі приймали хворих з пневмоніями та коронавірусом, тепер для людей недоступні. Як виходитимуть із ситуації, хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких в області уже понад півтисячі?

Ще дві лікарні призупинили прийом нових пацієнтів з пневмоніями та симптомами коронавірусу. Цього разу — обидві міські в Івано-Франківську.

У Центральній міській клінічній лікарні головною причиною називають переповненість. Під інфекційні там переобладнали чотири відділення. Кажуть, що всі 196 ліжок зараз там зайняті пацієнтами із пневмоніями. З них 105 мають позитивні швидкі тести, а 58  пацієнтам вже лабораторно встановили діагноз COVID-19.

Чтайте також:  “Брюнет, який жваво бореться за життя”: як почувається дивом врятоване зі смітника в Івано-Франківську маля

До всього похворіли й медики — на лікарняних 23 медпрацівники. Щоправда, коронавірус діагностували тільки одному з них. А в Першій міській лікарні головною причиною призупинення прийому нових хворих назвали нестачу медиків. Там на лікарняних 15 працівників.

Є такі медики, що готові працювати понаднормово. Але, за словами головного лікарня, цього не дозволяє чинне законодавство — так, щоб потім адміністрацію лікарні не оштрафувували. У цій лікарні могли б прийняти до 130 хворих одночасно. Але на сьогодні там лікуються 78 пацієнтів із пневмоніями, підозрою на коронавірус та власне діагнозом COVID-19. Відтак, нових хворих вже четвертий день доправляють до інших лікарень

“Пацієнтів везли по маршруту до найближчих лікарень, які були визначені в першій лінії. Це обласна інфекційна. З районів найближчі заклади — Галицька і Калуська”, — каже в.о. директора департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська.

Чтайте також:  Слідчих у справі Шеремета змушують завершити розслідування, – ЗМІ (відео)

Міські лікарні Івано-Франківська переповнені хворими, — кажуть медики. Зокрема й тому, що майже кожен третій пацієнт — не франківець, а саме мешканець з районів.

Прийом нових хворих міські лікарні зупинили наразі до п’ятниці, 24 квітня. першу виявила коронавірус у головної медсестри. А згодом швидкі тести дали позитивний результат ще у 8 працівників пологового. За словами міського голови, з пацієнтками хворі вже не контактують.