Кількість безробітних в Україні за час карантину досягла двох млн – Шмигаль

У період карантину кількість безробітних в Україні досягла двох мільйонів осіб. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

«На сьогодні в нас офіційно зареєстровано понад 400 тисяч безробітних. Однак розрахунково ми виводимо більше ніж два мільйони людей, які або втратили роботу, або знаходяться у тимчасових вимушених відпустках, або це так зване приховане безробіття», – сказав прем’єр.

Шмигаль зазначив, що з точки зору економіки, від карантину в Україні найбільше страждають шість сфер, ключовою з них прем’єр назвав громадський транспорт і пасажирські перевезення

«Обмежені туризм, громадське харчування, пасажирський транспорт, сфера побутових послуг та роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Це ті сфери, які обмежені», – наголосив очільник уряду.

За його словами, у найближчі місяць-півтора уряд створить близько 500 тисяч робочих місць. Зокрема, в соціальній, комунальній та бюджетній сферах. Окрім того, близько 170 тисяч робочих місць планується в сфері дорожнього будівництва і ще близько 150 тисяч – у супутніх сферах.

Чтайте також:  Поділ України на карантинні зони: нові правила набули чинності.

«Коли ми створювали ці швидкі робочі місця, ми не ставили собі за мету відповідність заробітків з робочими місцями в розвинених країнах Європи. Ми ставили собі завдання створити робочі місця для тих людей, які шукають роботу, щоб мінімально забезпечити себе і свою родину. Це в першу чергу треба зробити», – підкреслив прем’єр.