Вірусологи пояснили, яким способом найчастіше передається коронавірус

Ймовірність захворювання від контакту з предметами значно менша, ніж від спілкування з хворим

Вчені з німецького Інституту вірусології і досліджень в сфері ВІЛ в Університеті Бонна в результаті дослідження коронавірусу COVID-19 з’ясували, що найбільш частий спосіб заразитися – це довге і близьке спілкування з хворим на коронавірус. Про це заявив керівник інституту Хендрік Штреек, пише РБК з посиланням на RTL Today.

Вірусологи протягом останніх тижнів провели масштабне дослідження в німецькому місті Хайнсберг, де було виявлено понад 1400 хворих і зафіксовано 46 смертей.

Вчені не змогли знайти ознак живого вірусу на поверхнях предметів.

«Коли ми брали зразки з дверних ручок, телефонів або туалетів, то не змогли на їх основі культивувати вірус у лабораторії», – повідомив Штреек.

У підсумку в інституті дійшли висновку, що ймовірність захворювання від контакту з предметами вкрай мала. «Серйозні спалахи інфекції завжди були результатом того, що люди протягом тривалого періоду часу близько спілкувалися один з одним», – сказав глава німецького інституту.

Чтайте також:  МОЗ подало запит на збільшення видатків на медицину до майже 300 млрд грн

До схожого висновку раніше прийшов вірусолог Крістіан Дростен з берлінського університету Charité. Він заявив, що коронавірус дуже чутливий до висихання на повітрі. Тому найімовірнишим способом заразитися є крапельний шлях при безпосередньому контакті з носієм інфекції.