Повернення Саакашвілі в політику посилить боротьбу в оточенні Зеленського – Сазонов

Сам Саакашвілі відреагував на новину про своє призначення і заявив, що готовий працювати і незабаром представить план.

Можливе повернення Михеїла Саакашвілі в політику робить ще жорсткішою боротьбу за вплив в оточенні президента України Володимира Зеленського. Хоча вона і зараз не виглядає нудною.

“Наприклад, наполегливі спроби групи Андрія Єрмака за будь-яку ціну повернути Ігоря Уманського у виконавчу владу – не в уряд, так хоча б радником голови Офісу президента. Мотивація очевидна – взяти під контроль податкову службу, прибрати звідти Верланова і розставити своїх людей. Наступний крок – повторити ту ж операцію з митницею і Нефьодовым. Звідси всі наїзди Уманського на ДПС і ДМС – потрібно створювати відповідний медійний фон, щоб у потрібний момент представити “правильну картинку” президенту”, – пояснив Сазонов.

Не випадковим він вважає і появу екс-прем’єра Юлії Тимошенко. “У них з Уманським давній досвід роботи ще в період її прем’єрства. Чого хочуть – легко здогадатися з прикладу 2008 року. Скасування автоматичного повернення ПДВ, скасування конкурсів на голів відповідних структур – все в традиціях “старої гвардії”. Ручне відшкодування ПДВ, заборгованість в 20 мільярдів, облігації замість повернення ПДВ і так далі. Схеми, знайомі до болю”, – нагадав політолог.

Чтайте також:  Завершить кар’єру і стане священником? Усик зробив несподіване зізнання

На його думку, всі ці завдання могли бути розв’язані за призначення Уманського в уряд, але цьому завадив прем’єр Денис Шмигаль. Доводиться йти довгим шляхом. А Верланов не дає. І Він буде чинити опір. І прем’єр – йому потрібні гроші в бюджеті. З іншого боку, Уманський не дарма з’явився в статусі радника голови ОП, так і Тимошенко вписується теж не від нудьги. Ще й Саакашвілі скоро додасться. “Купуйте попкорн, дорогі друзі”, – підсумував Сазонов.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що у екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі є потенціал для підтримки уряду України.

Про можливе призначення Саакашвілі в Кабмін розповіла заступник голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук. За її словами, зараз кандидатура обговорюється у фракції. Голосування може бути вже у п’ятницю, 24 квітня.

Чтайте також:  Після заяви Порошенка про готовність сісти у в'язницю Кравчук попросив Зеленського про послугу: "Ганчірка"