“Це як фольксваген та запорожець”: у МОЗ пояснили, чому придбали костюми для медиків на 40% дорожче

Заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова пояснила, чому відомство придбало костюми біологічного захисту для медиків на 40% дорожче.

Про це пише “Українська правда”.

Шаталова заявила, що костюми вітчизняного виробництва не відповідали основним вимогам.

Зазначається, що за висновками Держспоживслужби, цей одяг є робочим та не має повної ізоляції, оскільки там шви прошиті голкою, тоді як вони мають бути проклеєні.

Вона порівняла костюми біологічного захисту китайського та українського виробництва до фольксвагена та запорожця.

Мовляв і те, і те машина, проте ціна суттєво відрізняється, оскільки вміст і наповнення різне.

Шаталова наголосила, що пріоритетним питанням для держави є безпека медиків, які працюють з хворими на коронавірус, додавши, що “лікарі у нас – це не відновлюваний ресурс”.

Крім того, урядовець уточнила, що МОЗ планує з’ясувати на що саме були витрачені кошти з місцевих бюджетів і яка саме продукція була придбана, адже в Україні зафіксували 1368 випадків інфікування коронавірусом серед медиків.

Чтайте також:  Скасування скандального рішення МОЗ, що зміниться з 14 квітня: «Продукти тепер не можна...»

Нагадаємо, що інформацію про це опублікувала депутатка від партії “Голос”, зазначивши, що МОЗ придбало засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) для лікарів за ціною 488 грн за одноразовий костюм, коли на українські виробники поставлять костюми по 245 грн за штуку, а міжнародні організації закуповують майже за 300 грн (12$).