«Ми продовжили карантин через людей, які порушили правила святкувань на Великдень» – Степанов

За словами міністра, ступінь зараження в святкові дні стане помітним на початку травня

Український уряд продовжив карантин у тому числі у зв’язку з тим, що українці масово порушили правила карантину й соціального дистанціювання, відвідавши храми у святкові великодні дні, не завжди використовуючи засоби захисту. Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов.

«Ми розуміємо, що ми вже місяць на карантині, але в тому числі у зв’язку із порушеннями в певних регіонах святкування Великодня, тому ми і продовжили карантин. Нам треба подивитися, як саме буде розгортатися ситуація наприкінці квітня – початку травня. Тоді зможемо конкретно про щось говорити», – сказав він.

«Якщо ми кажемо про 19 квітня, тобто ми додаємо [інкубаційний період] 14 днів – це перші числа травня, коли ми зможемо чітко це відчути. Ближче до кінця квітня – початку травня ми будемо бачити, чи святкування Великодня якимось чином вплинуло чи не вплинуло на ріст хворих», – пояснив міністр.

Чтайте також:  “Можемо отримати другу й третю хвилю”. Шмигаль терміново зателефонував їм. Усе обговорили: “поспішати не варто”

Степанов зазначив, що носити маски і дотримуватися дистанції українці будуть ще довго.

«Це надсерйозна хвороба. Хвороба, з якою світ ще не стикався. Тому дуже великий період часу ми будемо змушені і користуватися масками, і тримати дистанцію, і користуватися дезінфекторами. Тому певні обмеження будуть існувати досить тривалий час», – зазначив глава МОЗ.

Він назвав розповсюдження коронавірусу в Україні контрольованим, а кількість позитивних результатів – 7-11% від кількості протестованих людей.

«За два тижні ми збільшили тестування саме методом ПЛР із 709 на добу – зараз це 4,5-5 тисяч. Важливо, що на сьогодні немає жодних відмов щодо тестувань. При кожному тестуванні від 7 до 11% людей мають позитивні тести. Вже сьогодні (на 22 квітня – ред.) ми маємо 6 592 людини, які захворіли і з яких 1 245 медичних працівників. При цьому позитив у тому, що 424 особи одужали, але в той же час 174 летальних випадки. Коли ми кажемо про контрольовану ситуацію, ми дивимося на здатність системи охорони здоров’я надавати відповідну допомогу хворим на коронавірус», – розповів міністр.

Чтайте також:  Заламували руки і били: на українському матчі поліція "відметелила" фанатів

Також він повідомив, що буде видано наказ щодо змін алгоритму тестування.

«Наших лікарів, які працюють з коронавірусною хворобою, ми будемо тестувати кожного один раз на 5 днів. 20% хворих медичних працівників – це занадто багато», – наголосив Степанов.

В Україні, за даними ЦГЗ, станом на 9:00 23 квітня зафіксовано 7170 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 187 летальних, 504 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 578 нових випадків.