Олімпійські ігри 2020: Прикарпаття представлятимуть троє легкоатлетів

Ще один спортсмен з Прикарпаття буде представляти Україну на Олімпійських іграх, які розпочнуться 23 липня в Токіо. Це — 27-річний Валерій Літанюк з Івано-Франківська, який змагатиметься у спортивній ходьбі на дистанції 50 км. Загалом від нашої області в Японію поїдуть три легкоатлети — Ганна Шевчук та Михайло Гаврилюк, пише Суспільне Карпати.

Валерій Літанюк разом із його тренеркою Христиною Юдкіною тренуються на стадіоні спортивного комплексу імені Анатолія Гемби в Івано-Франківську.

 

Хлопець розповідає, що у спорті давно, проте перемоги почав здобувати з 2015 року. Наступного року, каже, неочікувано для самого себе виконав норматив майстра спорту на дистанції 20 км. Ще за рік став майстром спорту міжнародного класу на дистанції 50 кілометрів.

На цьогорічні Олімпійські ігри у Японії легкоатлет потрапив в останній момент. Про те, що їде туди, дізнався минулого тижня.

Чтайте також:  Україна платить більше, ніж США: атлети з якої країни отримають найбільше за медалі на Олімпіаді

Майстер спорту України міжнародного класу Валерій Літанюк

“Відбір починався у 2019 році на командному кубку Європи. 1 хв 27 сек. не вистачило до нормативу, було образливо. Після того налаштовувався на наступні старти на чемпіонаті світу. Олімпіаду перенесли на 2021-й. Знову треба було виконувати норматив. Старти були важкими, але так сталося, що ми потрапимо на Олімпіаду”, – каже Валерій Літанюк.

Христина Юдкіна почала тренувати спортсмена в 2016 році. Розповідає, про те, що відбір на Олімпійські ігри буде важким, зрозуміли ще з чемпіонату України.

Тренерка Валерія Літанюка Христина Юдкіна

Вона пояснює: “Ми стартували ще в Туреччині на 50 кілометрів, де, на жаль, нам не вдалося виконати норматив. Але нам той старт допоміг у рейтингу, бо за ним ми потрапили у Подєбраде, тобто на командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби. І там ми своє завдання виконали”.

Чтайте також:  Гінеколог "лікував" своїх пацієнток "цілющим сексом"

Завдяки результату на чемпіонаті Європи, Валерій потрапив у ТОП-60 спортсменів світу, виборовши цим собі місце на Олімпійських іграх.

Цьогоріч за місця на Олімпійські ігри в Токіо змагалося багато спортсменів з Прикарпаття, каже начальник управління спорту ОДА Орест Оклієвич.

Крім Валерія Літанюка, в Олімпіаді братимуть участь Ганна Шевчук та Михайло Гаврилюк. Сьогодні їх офіційно представили на зустрічі з головою Івано-Франківської ОДА.