Сертифікація не може зробити вчителя кращим, а покликана додати йому впевненості в собі.
Про це заявив директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук в ефірі радіо «Київ – 98 FM».
«Сертифікація – це оцінювання професійних компетентностей. Наразі вона добровільна, на відміну від атестації, і мета в неї висока – пошук лідерів в освітній сфері. Ми їх називаємо зірочками, котрі володіють найсучаснішими методиками і можуть ділитися ними», – зазначив він.
Іван Юрійчук зауважив, що філософія цієї процедури кардинально відрізняється від попередніх. «Ми фокусуємося не на перевірці. Сертифікація не може зробити вчителя кращим. Ми нічого не вчимо його під час сертифікації. Вчитель може самостійно готуватися, може не готуватися. Завдання сертифікації – показати вчителям, що вони сильні і хороші, класні, додати їм упевненості в собі», – додав очільник департаменту.
За його словами, є багато вчителів, які «роблять абсолютно правильні речі на рівні кращих світових систем», їхні учні вступають в університети і здобувають вищу освіту, але внутрішньої впевненості в них немає. «Пілотний проєкт сертифікації триває третій рік. Ми побачили, що ті вчителі, які пройшли сертифікацію, цієї впевненості набувають», – сказав Іван Юрійчук.
Представник ДСЯО також акцентував увагу на тому, що під час сертифікації до оцінювання вчителів залучають таких самих учителів, які пройшли сертифікацію раніше або мають інший потужний досвід.
«Це такий собі обмін досвіду між фахівцями. Туди не втручаються державні службовці. Державні службовці створюють умови. Державна служба якості освіти створює умови для спілкування між класними вчителями. У нас є кейси, коли наші сертифіковані вчителі йдуть на конкурси, перемагають, стають директорами шкіл, керівниками відділів освіти», – підсумував він.