Жінка народила вдома і відмовилася показати дитину лікареві

На адресу служби у справах дітей надійшло повідомлення від лікаря-педіатра КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради».

Мати з новонародженою дитиною не навідувалася на планові огляди в КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради» з народження, інформують “Вікна” з посиланням на службу у справах дітей Калуської міської ради.

За інформацією від лікаря-педіатра, дитина була народжена в домашніх умовах. Мати з дитиною неодноразово запрошували на прийом до лікаря для огляду, однак мати на огляди не з’являлася. Також калушанка відмовлялася від огляду дитини на дому, мотивуючи це різними причинами, зокрема, що вони фактично проживають у селі. А за місцем проживання двері не відчиняли.

15 липня мати вперше прийшла на прийом з дитиною до педіатра. При огляді в дитини виявлено білково-енергетичну недостатність ІІ ступеня, 30% дефіциту маси тіла. Калушанка отримала електронні направлення до вузьких спеціалістів та лабораторні обстеження. Однак рекомендації лікаря не виконувала, на зв’язок не виходила.

Чтайте також:  Помолімось за одуження дівчинки. На Прикарпатті мати віддала тяжкохворій донечці частину себе – “Тільки б жила!”

Служба у справах дітей Калуської міської ради відреагувала на звернення і побувала за місцем проживання сім’ї спільно з лікарем-педіатром.

Обстеживши умови проживання, комісія встановила, що санітарно-гігієнічні умови проживання сім’ї незадовільні: в помешканні безлад, чорна цвіль на стінах та стелі, не працює система водовідведення.

Працівники служби у справах дітей провели з батьками профілактичну розмову щодо належного виконання батьківських обов’язків, наголосили про необхідності приведення квартири в належний стан. Батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.

За результатами обстеження та направленням педіатра матір з дитиною терміново госпіталізували до дитячої лікарні КНП «Калуська ЦРЛ».

Прийнято рішення направити сім’ю під соціальний супровід та підготовити подання в поліцію щодо притягнення батьків малолітньої дитини до відповідальності.