Ще одна країна ЄС послаблює карантинні обмеження

Бельгія оголосила про поступове послаблення карантинних обмежень на початку травня.

Про це повідомляє Le Soir.

Як зазначається, прем’єр-міністр Бельгії Софі Вільмес анонсувала детальний план послаблення карантинних обмежень в країні, запроваджених у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Перший етап планують почати 4 травня. З цього дня відновлюють роботу промислові підприємства. Через тиждень, 11 травня, відновлять роботу усі магазини.

На другому етапі, який почнеться 14 травня, відновлять навчання у школах, з пріоритетом для учнів тих класів, які мають складати екзамени. У класі одночасно навчатимуться не більше 10 учнів і всі учні, старші 12 років, та вчителі повинні будуть носити маски.

Крім того, планують відновити роботу підприємства сфери послуг, які включають контакт з клієнтами – як перукарні, а також музеї. Дозволять зустрічі зі знайомими вдома, розширять кількість людей, які можуть бути присутні на весіллях чи похоронах.

Чтайте також:  Лікують інфікованих і заражаються самі: Молдова вразила кількістю хворих на коронавірус медиків

8 червня повинен початися третій етап – на ньому почнуть відновлювати роботу ресторани й готелі, компанії, що пропонують туристичні послуги.

Разом з тим, впроваджуєтья “масковий режим” у громадському транспорті та школі.

Також планують збільшити спроможність тестування до 25 тисяч тестів на день, починаючи з 4 травня, а також – ретельніше відстежувати контакти хворих на коронавірус.

На сьогодні у Бельгії виявлено більше 44 тисяч інфікованих коронавірусом, померли більше 6 тисяч хворих.