«Газпром» відмовився виконати рішення Стокгольмського арбітражу щодо зниження ціни для Польщі

Росія виставила рахунки на газ на старих умовах


Польська державна нафтогазова компанія PGNiG повідомила, що «Газпром» виставив їй рахунки за газ на старих умовах, тобто без урахування рішення Стокгольмського арбітражу. У березні PGNiG виграла спір про перегляд цін на поставки. У підсумку «Газпром» повинен виплатити польській компанії $ 1,5 млрд, передає «Коммєрсант».

У PGNiG заявили, що «Газпром» виставив їй рахунки за газ, поставлений в березні і на початку квітня, «в обхід нових цінових умов». Крім того, там «не отримали від «Газпрому» коригувань рахунків-фактур».

У компанії вважають, що така позиція «Газпрому» «позбавлена будь-якої правової основи», оскільки рішення Стокгольмського арбітражу є остаточним і обов’язковим. У PGNiG підкреслили, що оплатили газ відповідно до нових цінових умов контракту, тому не мають ніяких заборгованостей перед «Газпромом».

Чтайте також:  Що з доларом і євро: курс валют на 16 листопада в обмінниках

PGNiG подала позов до «Газпрому» в 2015 році, порахувавши, що ціна газу за чинним з 1996 року угодою не відповідала ситуації на європейському ринку. В кінці березня 2020 року PGNiG повідомила, що виграла суд.