Чому мільйони людей п’ють сечу верблюда

Якщо ввести в пошукову систему запит “верблюжа сеча”, він запропонує варіанти: для росту волосся, фертильності, проти гепатиту, діабету, цирозу печінки, псоріазу та раку. Особливо популярні ці “ліки” серед мусульман.

 


Чому люди п’ють сечу верблюда
Мусульмани п’ють верблюжу сечу, тому що пророк Мухаммед одного разу сказав своїм хворим послідовникам пити її та верблюже молоко, поки вони не стануть здоровими.

Нирки верблюда можуть всмоктувати 75% води з сечі та повертати її в організм, тому верблюжа сеча дуже концентрована. Вона більше схожа на густий сироп, і в ній багато солі. Для порівняння: нирки людини можуть всмоктувати лише 20% води з сечі.

Склад і дослідження верблюжої сечі
Точних рекомендацій з дозування верблюжої сечі як ліків немає. Традиційно її змішують з верблюжим молоком. У якій пропорції – теж невідомо. Склад верблюжої сечі до кінця не вивчений, а дозування змінюється від країни до країни. Зате сеча може призвести до зневоднення через те, що вона солона.

Чтайте також:  Кількість госпіталізованих дітей зросла втричі: як захистити малечу від COVID-19

У 2013 році вчені університету короля Абдул-Азіза в Саудівській Аравії заявили, що витягли з верблюжої сечі речовину під назвою PMF701, яка лікує псоріаз. У наступному році вони пішли далі й припустили, що сеча може впоратися з раком.

При цьому перше дослідження провели на одному пацієнті, а друге в пробірці. У 2017 році ці ж дослідники поїли сечею мишей і прийшли до висновку, що сеча верблюда може бути корисною для лікування ракових пухлин.

Шкода верблюжої сечі для здоров’я
Управління з контролю за продуктами та ліками Саудівської Аравії не дозволило проводити дослідження на пацієнтах. Все тому, що частина наукового співтовариства публічно засудила прийом верблюжої сечі. Наприклад, викладач з Ємену попередив, що сеча може бути шкідлива для травної системи, а професор з Єгипту застеріг, що її небезпечно пити при гепатиті.

Чтайте також:  Згорів за два дні: коронавірус вбив 8-річного хлопчика

У 2019 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що верблюди є джерелом коронавірусу, який викликає близькосхідний респіраторний синдром (MERS). Експерти ВООЗ закликали людей з групи ризику – тих, хто може легше заразитися вірусом, уникати контакту з верблюдами, не пити сире верблюже молоко і сечу і не їсти необроблене верблюже м’ясо.