Навчання з 1 вересня: на які зміни чекати і що буде з “дистанційкою”

До початку нового навчального року залишилося менше місяця. Уже 1 вересня діти повинні повертатися за шкільні парти, а студенти – в аудиторії університетів.

На які зміни варто очікувати у навчальному процесі 2021/2022, що буде з “дистанційкою” та ЗНО, та й взагалі – які виклики чекати в новому освітньому сезоні? Відповіді на ці та інші питання Styler дав засновник Всеукраїнської освітньої компанії Setstud Олександр Кондратюк.

Зміни в навчальному процесі
Обов’язковість проведення ДПА у формі ЗНО для одинадцятикласників наступного року – несподівана новація для учнів. Два іспити з української мови та математики, історія України або англійська, а також предмет на вибір – такі випробування очікують майбутніх випускників. Тепер на кону не тільки вступ до ВНЗ, але і атестат, що стає додатковим стимулом відповідальніше поставитися до навчання.

Та є й інша сторона медалі – тепер за власний кошт абітурієнти зможуть перевірити знання з будь-якої кількості предметів ЗНО. Це додасть абітурієнтові впевненості під час вступної кампанії.

Чтайте також:  Жодних канікул та шість днів занять: в Україні школи перейдуть на новий формат навчання

Не забуваймо, що початкова та середня школи тепер теж складатимуть іспити, затверджені МОНом.

Ще одне нововведення для початкової школи: нові рекомендації оцінювання учнів 1-4 класів. На зміну традиційним балам прийде вербальна система. Тепер учням роз’яснюватимуть рівень підготовки.

Як бачимо, певні зміни будуть, але вони глобально не вплинуть на цьогорічний навчальний процес.

Гарантоване навчання з вересня офлайн – вакцинація педагогів
Всі без винятку скучили за докарантинним режимом. На початку липня в МОЗ заявили, що цьому посприяє вакцинація освітян. Наразі понад 300 тисяч працівників сфери освіти зробили щеплення від COVID-19. Тому, ймовірно, вже з 1 вересня школярі та студенти розпочнуть навчання офлайн.

Проте очільник МОЗ Віктор Ляшко менш оптимістичний. Восени прогнозує новий локдаун, і повернення до освіти вдома вже після старту навчання – не виключено.

Думка батьків з приводу дистанційної освіти
Дві третини батьків незадоволені онлайн-освітою! Такі результати демонструє опитування, проведене фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології.

Чтайте також:  Школа офлайн: МОН прийняв багато змін, як навчатимуться діти

І цьому є логічне пояснення. В багатьох населених пунктах інтернет-з’єднання досить слабке, а в понад 10% українських сімей – взагалі відсутнє. Це створює прірву в комунікації вчителі-батьки-учні, і стає бар’єром для отримання і засвоєння знань.

Новації, яких потребують освітні заклади
“Насамперед, профільному відомству необхідно провести грамотну цифровізацію освіти і загалом – діяти на випередження”, – каже Кондратюк.

Наприклад, гейміфіковані інтерактивні платформи збурюють інтерес школярів до навчання та водночас полегшують роботу педагогом.

Запорукою успіху для молоді є також ефективна профорієнтація. Кожен учень має тверезо розуміти, чим займатиметься в майбутньому ще зі школи. Тому педагоги повинні розвивати задатки дітей та доступно роз’яснювати алгоритми вступу. Адже відсутність комунікації створює підґрунтя для вибору спеціальності наосліп.

Як підсумок, велика кількість безробітних, а також шукачів кращої долі опиняється за кордоном або поза професією.

“Конструктивні зміни промовисто напрошуються вже зараз…” – резюмує експерт.