Недопуск невакцинованого педагогічного працівника до роботи наразі незаконний, – освітній омбудсмен

Керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителю, який не отримав щеплення.

З5 серпня 2021 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 787 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236».

Згідно з постановою, у разі встановлення на території України «жовтого», «помаранчевого» та «червоного» рівня епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення у закладах освіти масових заходів за участю здобувачів освіти, якщо провакциновано менш ніж 80% працівників. Відповідно, якщо у закладі освіти буде провакциновано лише 20% працівників, він буде зобов’язаний працювати дистанційно.

Натомість служба освітнього омбудсмена розмістила інформацію про те, що недопуск невакцинованого педагогічного працівника до роботи наразі є протиправним.

Чтайте також:  На Рівненщині через відсутність Інтернету та ґаджетів школярі копають картоплю замість навчання

Освітній омбудсмен наголосив: потрібно усвідомлювати, особливо керівникам закладів освіти, що вакцинація педагогічних працівників не є обов’язковою – як і для всіх інших громадян, вона залишається добровільною. Тому керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителю, який не отримав щеплення.

Саме тому, як посадова особа, я діятиму у межах чинного законодавства та захищатиму права педагогічних працівників, якщо директори не допускатимуть їх до роботи, – зазначив

Сергій Горбачов додав, що як громадянин він підтримує вакцинацію і вважає, що щепитися мають не лише педагогічні працівники, а й всі громадяни загалом:

Провакцинований працівник закладу освіти не тільки сам набагато менше ризикує і краще захищений від важкого перебігу хвороби, але й захищає інших працівників та учнів. Але цей захист не буде достатньо ефективним, якщо не провакцинується достатня для створення колективного імунітету кількість працівників.

Чтайте також:  Ігор Лікарчук: учителю перестали довіряти

Освітній омбудсмен підкреслив, що працівник закладу освіти має усвідомлювати: вакцинуючись, він сприяє захисту права – насамперед свого і всіх учасників освітнього процесу, – на життя та здоров’я. Також керівник підвищує шанси закладу освіти на проведення освітнього процесу з нового навчального року очно, а не дистанційно.

Заклади освіти, які не занходитимуться «зеленій» епідемічній зоні і у яких 80% працівників не будуть провакциновані, повинні працювати дистанційно. А тривале дистанційне навчання може знову збільшувати освітні втрати, насамперед серед учнів початкової школи, для яких навчатися онлайн значно складніше, – акцентував освітній омбудсмен.

За його словами, наразі рівень вакцинації освітян в Україні ще не достатній.