Європейська економіка рухне без українських заробітчан – роботодавці готові повертати їх своїм коштом

Європейські країни “загинаються” без українських працівників.

Через пандемію коронавірусу і карантинних обмежень сотні тисяч українських заробітчан повернуся додому. І тепер країни Європейського Союзу гостро потребують працівників із України, бо місцеві люди не хочуть працювати в деяких сферах і вимагають більшої зарплати.

Чи не критична ситуація в сільському господарстві – нікому збирати врожай спаржі і вже скоро треба буде збирати полуницю. Потребують українських працівників не тільки Польща, але й Чехія, Словаччина, Німеччина, Фінляндія.

Так, Польща готова повертати українців на роботу своїм коштом – там вже замовили чартер для доставки сезонних працівників з України. Про це заявив в ефірі місцевого телеканалу президент служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот.

Цим рейсом повинні завезти 200 осіб для роботи на фабрики у Вроцлаві. На межі кризи виявилися і польські фермери, вони зіткнулися з нестачею працівників для збору врожаю. Польські фермери скаржаться, що скоро потрібно буде збирати спаржу, на підході полуниця, а от робочих рук не вистачає.

Чтайте також:  У ДТП в Польщі загинув молодий українець: відео

Польські фахівці ринку праці відзначають, що чартери для заробітчан недешеві, однак втрата врожаю обійдеться куди дорожче. Тим більше, що бажаючих українців поїхати на роботу буде багато, вважають поляки. В рамках програми з порятунку польської економіки “Антикризовий щит” з 17 квітня почав діяти закон, що дозволить іноземцям легально перебувати 30 днів у Польщі після закінчення епідемії. Необхідності подавати заяву на тимчасовий посвідку на проживання не буде.

Варто відзначити, що дві сотні український працівників вже вирушили чартером у Фінляндії, там вони після двотижневої самоізоляції будуть збирати полуницю.

Годину праці на полі у Фінляндії оплачується за 8 євро (близько 236 грн), а в Німеччині українці можуть розраховувати на зарплату 2-2,5 тис. євро в місяць (58-73 тис. гривень). Фахівці кажуть, що після пандемії збільшиться міграція, оскільки в Україні речень, що роботи буде ще менше, ніж до кризи. Тим часом, європейські роботодавці і партнери просять українську владу посприяти поверненню евакуйованих українців найближчим часом. Але попри заклики у МЗС вважають, що в даній ситуації з пандемією коронавіруса такий крок буде нелогічним.

Чтайте також:  У Польщі планують закрити кордони через складну ситуацію з коронавірусом