З вересня зміняться правила виплати пенсій: в ПФУ попередили українців

З вересня зміняться правила виплати пенсій: в ПФУ попередили українців

Примусового переведення українських пенсіонерів на картки для виплат з 1 вересня не буде.

Про це заявили у Пенсійному фонді України.

У фонді підкреслили, що 1 вересня пенсії вирішили не тільки переводити на карти, а й доставляти готівкою, звернувшись за допомогою до представників «Укрпошти». У фонді також повідомили, що забрати свої гроші пенсіонер зможе в одному з поштових відділень.

У ПФУ визнали, що в соціальних мережах з’явилася і активно поширюється фейкова інформація про те, що 1 вересня одержувачів пенсій зобов’яжуть перейти до обслуговування в банківських установах. У Фонді ще раз підкреслили, що інформація про масовий перехід на банківські картки – помилкова.

В Україні пенсію можна буде отримати одним із таких способів: у відділенні “Укрпошти”, завдяки доставці додому поштовим співробітником, на картку. Зараз в країні діє 44 банки, які мають дозвіл виплачувати пенсії. Щоб перейти від одного способу отримання виплат до іншого, українцеві доведеться написати відповідну заяву.

Чтайте також:  "Справжній тарифний шок": українців попередили про стрибок цін на комуналку на 200-300%

На будинок пенсію мають право отримувати всі, хто цього забажає, незалежно від стану здоров’я, віку, наявності інвалідності, необхідності постійного догляду. Щоб отримувати гроші на карту потрібно звернутися в один з банків « “Сбербанк», «ПРИВАТБАНК», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Агропросперіс БАНК», «АКОРДБАНК», «АКЦЕНТ-БАНК», «АЛЬФА-БАНК», «Банк Альянс», “БАНК схід” та інші.