Чи можна підробити COVID-сертифікат в Дії та вакцину?

Таку заяву в ефірі телеканалу “Україна 24” зробив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Також він зазначив, що в оновленій версії Дії, яка з’явиться в найближчі день-два, вже буде доступна можливість генерування відповідних документів.

Чиновник пояснив, що сертифікат міститиме ту інформацію, яка є в реєстрі E-Health. В останній дані вносить безпосередньо лікар.

“Зробити в Дії підроблений сертифікат неможливо. Якщо десь є якась реклама, це люди намагаються заробити на небажанні інших робити щеплення”, – пояснив Федоров.

Відзначимо, що Єврокомісія схвалила українські COVID-сертифікати, які підтверджують, що людина пройшла курс вакцинації, видужав від коронавіруса або у нього негативний ПЛР-тест.

У Міністерстві закордонних справ уточнили, що рішення ЄК носить рекомендаційний характер, тому кожна країна ЄС сама ухвалюватиме рішення про правила допуску українців на свою територію.

Чтайте також:  У таблеток від тиску знайшли серйозний побічний ефект

COVID-сертифікат у “Дії” можна генерувати на підставі повного курсу вакцинації, перенесеної хвороби та негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це на брифінгу повідомив директор Центру громадського здоров’я Роман Родина.

“Якщо людина вакцинувалася двома дозами, вона може давати запит на генерацію сертифікату. Він діє 180 днів. Також якщо людина отримала негативний ПЛР-тест на COVID-19, і ці дані занесені в електронну систему охорони здоров’я, можна отримати COVID-сертифікат за результатами негативного тесту. Але він буде діяти всього-на-всього 72 години з моменту забору біоматеріалу. Третій випадок, коли можна згенерувати COVID-сертифікат – якщо людина перенесла COVID-19 і дані про її захворювання занесено в електронну систему охорони здоров’я. Він теж діє 180 днів”, – пояснив Родина.

Також сертифікат може видати сімейний лікар. Родина наголосив, що при заповненні даних треба уважно перевіряти написання прізвища та імені, оскільки помилки в літерації і неспівпадіння з написанням прізвища та імені в закордонному паспорті можуть призвести до проблем при проходженні кордону.

Чтайте також:  Названо найнебезпечніший маринад для шашликів