Чи буде хліб? Супутниковий моніторинг дає невтішні прогнози урожаю для України.

Найбільше пошкоджені озимі в Одеській області – там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі

Засуха погіршила стан озимих на півдні України – моніторинг

В Україні через засуху у квітні постраждали озимі у південних регіонах. Про це свідчать дані супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

Зазначається, що найбільше пошкоджені озимі в Одеській області – там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі. За станом на 21 квітня погіршення стану культур в регіоні зафіксовано на 155 тис. га. Це становить 18% від усіх посівів озимих культур в регіоні в 2020 році.

«В інших південних областях – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, АР Крим – погіршення стану культур виявлено на загальній площі близько 100 тис. га. В цілому, згідно з повідомленням, в Україні в поганому стані 4% від усіх посівів. Це видно на зображеннях із супутника – на них помітний спад вегетації цих посівів з 7 по 21 квітня», – йдеться у повідомленні.

Чтайте також:  Україна відмовиться від фосфатів у миючих засобах заради здоров’я людей

«Ймовірно, посуха і погіршення стану посівів призвели до того, що окремі поля, які були під озимими – переорали. Це можна побачити завдяки порівнянню супутникових знімків станом на 7 і на 21 квітня. З’ясувалося, що площа таких полів в Україні становить близько 100 тис. га», – вказали експерти.

До відома: вивчення стану посівів озимих культур здійснювалося по оптичним даними супутників Landsat-8 і Sentinel-2. Стан частини посівів не вдалося визначити через хмарність.

Нагадаємо, що згідно з офіційною статистикою, в Україні площі посівів озимих становлять близько 8,9 млн га. Однак супутникові знімки виявили, що ці дані дещо не збігаються з фактичними показниками.

Як повідомлялося, українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію грунтів.