У Києві медики оголосили бойкот: надбавку за COVID-19 не видали, а зарплату урізали

Медики закритої на карантин лікарні регулярно контактують з пацієнтами з COVID-19

У Києві медики міської лікарні №8 влаштували страйк після того, як не дочекалися обіцяної надбавки 300% за роботу з хворими коронавірусом пацієнтами.

Лікарі розповіли, що вчора також підтвердився позитивний тест на COVID-19 у двох співробітників лікарні, які контактували з 40 іншими колегами – тепер потенційно інфікованими.

Як йдеться у зверненні медиків, опублікованому на Facebook-сторінці пабліка “Життя Мінського масиву”, за документами “коронавірус не приймають в цій лікарні і його там немає”.

Ця лікарня знаходиться на другій лінії боротьби з пандемією, однак на практиці персонал регулярно контактує з хворими COVID-19. Стверджується, що за час карантину установа прийняла близько 150 осіб заражених коронавірусом.

Наголошується, що молодші медсестри та лікарі міської лікарні №8 “не тільки не отримали жодної копійки доплати за роботу в епідемію, але й отримали на 30-40% менші зарплати, ніж до епідемії. Через мед реформу, яка стартувала 1 квітня, після якої ставки та оклади всіх медпрацівників впали”.

Чтайте також:  “Спочатку через вікно, а потім через паркан”: На Закарпатті 92-річна бабуся втекла з самоізоляції. Додому привела поліція

У підсумку медики двох відділень оголосили про відмову працювати в таких умовах і з такою оплатою – близько 5 тисяч гривень.

“Завтра ще кілька відділень готується страйкувати. Завтра закриється одна лікарня. Післязавтра їх приклад наслідують усі лікарні міста. А через тиждень плюнуть лікарі по всій країні”, – йдеться в заяві.

Медики вимагають “гідну оплату всім лікарям”.

Також вони виклали фото розрахункових листів зарплат без муніципальних надбавок медсестри і молодшої сестри за останній місяць в умовах щоденного контакту з коронавірусом.

Співробітники медустанови розповіли, що засобів індивідуального захисту від коронавірусу ніхто так і не отримав, хоча в лікарні за весь час було підтверджено близько 70 випадків захворювань COVID-19. Про це передає APnews.

Потім хворих переводили в спеціалізовані медустанови, але до тих пір, поки діагноз підтверджувався, вони перебували у міській клінічній лікарні №8.

Чтайте також:  Разумков показав українцям, як їде на роботу: пафосне відео викликало ажіотаж у мережі

Зараз лікарі вже повернулися до виконання своїх обов’язків і лікарня працює у штатному режимі.

У понеділок, 4 травня, в лікарню приїдуть чиновники КМДА для того, щоб вести діалог з медиками.