Наших дітей довели до погіршення психічного здоров’я в період пандемії. Про що мовчить влада та медики?

Психічне здоров’я учасників та учасниць навчального процесу
Іноземні дослідження доводять, що психічне здоров’я учасників та учасниць освітнього процесу погіршилось у зв’язку з дистанційним навчанням.

Зокрема, через ізоляцію учнівство та студентство схильні переживати стрес, тривожність, сум, почуття самотності, погіршення настрою.

Це призводить до погіршення навчального процесу в умовах дистанційного навчання: втрати мотивації та складності концентрації. В деяких українських університетах теж проводили опитування щодо впливу дистанційного навчання на психологічний стан студентства.

Погіршення стану психічного здоров’я через дистанційне навчання може бути також у вчителів та вчительок, а також викладачів і викладачок.

Зокрема, адаптація до дистанційного формату навчання призводить до підвищення рівня стресу та понаднормової роботи. Більш вразливі до погіршення стану психічного здоров’я освітяни та освітянки літнього віку та ті, що мають власних дітей.

Чтайте також:  Прямо на роботі: українцям почнуть перевіряти психіку - подробиці

Також психічне здоров’я може погіршуватися в учасників та учасниць освітнього процесу, які перехворіли на COVID-19. Дослідження показують, що наслідками перенесеної хвороби можуть бути депресія, безсоння та підвищення рівню тривожності.

Діти та дорослі якийсь час після одужання можуть мати погіршення пам’яті, складнощі з концентрацією, головний біль, що може ускладнювати навчальний процес.

Що можна зробити?
✅ Оцінити спроможність засновників забезпечити заклади освіти засобами індивідуального захисту.

✅ Спрямувати додаткові ресурси на засоби індивідуального захисту у громади, що не спроможні самостійно забезпечити заклади освіти засобами індивідуального захисту.

✅ Провести цільову інформаційну кампанію щодо вакцинації від COVID-19 для педагогічних, науково-педагогічних та непедагогічних працівників та працівниць закладів освіти.

✅ Розглянути можливість проведення масової вакцинації для людей від 16 років, аби усе студентство в університетах, зокрема першокурсники та першокурсниці, могли бути вакцинованими на загальних підставах.

Чтайте також:  У Харкові вихователька дитячого саду довела дитину до припадків, а її навіть не звільнили

✅ Оцінити рівень психічного здоров’я учасників та учасниць освітнього процесу та шкоду, завдану пандемією.

✅ Розробити національну програму психологічної підтримки учасників та учасниць освітнього процесу в умовах пандемії та переходу на дистанційне і змішане навчання, що включатиме онлайн-курс для психологів, вчителів, викладачів щодо того, як допомагати собі, а також дітям і підліткам впоратися зі стресом, депресією, тривогою, що спричинені пандемією COVID-19.